Toyota GR Yaris powraca do oferty. Macie 59 egzemplarzy do zgarnięcia

Jeśli chodzi Wam po głowie ten samochód, to teraz jest najlepszy moment, aby pobiec do salonu. Toyota GR Yaris powraca do oferty marki - do Polski trafi kolejna pula egzemplarzy.

Dawno nie było na rynku auta sportowego, które wzbudziłoby tyle emocji. Toyota GR Yaris zaskoczyła wszystkich, głównie za sprawą fenomenalnego napędu i doskonałych właściwości jezdnych. W efekcie pierwsze egzemplarze wyprzedały się w okamgnieniu, a kolejne "rzuty" znikają w kilka godzin. Teraz do Polski trafi kolejna pula samochodów - warto więc ustawić się w kolejce.

59 egzemplarzy dojedzie do Polski. Toyota GR Yaris znowu ściągnie chętnych do salonów

Nikogo nie powinien dziwić sukces tego modelu. Japończycy stworzyli pojazd, który jest prawdziwym unikatem w obecnych czasach. Mówimy o sportowych trzydrzwiowym hatchbacku, opracowanym od podstaw. Choć wiele elementów przywodzi na myśl standardowego Yarisa, to nie mają one nic ze sobą wspólnego. Cała platforma i nadwozie są specjalnie stworzone na potrzeby sportowej wersji.

Ta do tego dysponuje nie tylko mocnym silnikiem 1.6 (3-cylindrowym, oferującym ponad 240 KM), ale przede wszystkim doskonałym napędem na cztery koła. Pozwala on robić cuda tą maszyną i przywodzi na myśl złote czasy rajdów.

Można tutaj driftować, zasuwać bokiem w szutrze i śniegu, lub jeździć z precyzją godną szwajcarskiego zegarka. Nikogo nie powinna dziwić więc ta ogromna popularność GR Yarisa.

Toyota GR Yaris Polska dostępność 2023

59 egzemplarzy dotrze do Polski szybko, bo już wiosną. Dostępne będą więc najprawdopodobniej prekonfigurowane auta w różnych kolorach. Ceny jeszcze nie poznaliśmy, ale wiemy, że zamówienia można w zasadzie już składać, choć oficjalnie "maszyna" ruszy dopiero 18 grudnia.

To nie będzie ostatni samochód sportowy Toyoty

O ile Toyota GR Yaris jest obecnie tym najbardziej dostępnym modelem (GR86 niestety już nie wróci do oferty), o tyle nie mówimy tutaj o ostatnim takim samochodzie w gamie marki. Japończycy planują kolejne mocne i ciekawe auta, a wśród nazw, które mogą powrócić na rynek, wymienia się MR2 i Celicę.

Pewne jest też to, że w przyszłym roku Toyota GR Yaris zyska nowy, 8-biegowy automat. Ta skrzynia została stworzona przez inżynierów marki i jest starannie dopasowana do charakteru tego modelu. Nie wiemy jednak, czy będzie oferowana w Europie.