Toyota Yaris 2024. Zmiany tylko na lepsze

Mocniejsza, lepiej wyposażona, bezpieczniejsza. To zestaw zmian, który ucieszy każdego fana tej marki. Toyota Yaris 2024 debiutuje w odświeżonym wydaniu. Co tu się zmieniło?

To już czas na pierwszy lifting. Toyota Yaris 2024 debiutuje w odświeżonym wydaniu, choć na pierwszy rzut oka nie wygląda na mocno zmodyfikowaną. Japończycy skupili się na kluczowych elementach, które ucieszą potencjalnych klientów.

Sprawdziliśmy co tu się zmieniło. Wbrew pozorom nowości nie brakuje!

Toyota Yaris 2024. Bezpieczniejsza i mocniejsza

Największą nowością jest mocniejsza wersja hybrydowa. Pod nazwą Hybrid 130 kryje się 130-konna wersja napędu hybrydowego. Przyrost mocy o 14 KM to tylko część układanki, gdyż wyraźnie wzrósł tutaj moment obrotowy - ze 141 Nm do 185 Nm.

Przekłada się to oczywiście na osiągi tego samochodu. Sprint do setki wynosi nieco ponad 9 sekund, zaś elastyczność jest wyraźnie lepsza - zwłaszcza w zakresie 80-120 km/h.

Toyota Yaris 2024

Toyota Yaris Hybrid 130 będzie dostępna w wersji Premiere Edition i GR Sport. Równolegle w ofercie pozostaje słabsza, 116-konna wersja tego napędu.

W Toyocie Yaris 2024 znajdziemy też nowe cyfrowe zegary i lepsze multimedia

Te pierwsze znane są już z RAV4 i z Corolli. Duży ekran posiada szeroki zakres indywidualizacji danych i prezentuje je w jasny i klarowny sposób. Z kolei multimedia zyskały wyświetlacz o przekątnej 10,5 cala. W ofercie pozostaje jednak mniejszy, 9-calowy system. To samo tyczy się wskaźników - ekran 12,3 cala zarezerwowano dla topowych wariantów, zaś mniejszy, 7-calowy, będzie domeną tańszych wersji.

Nie zabrakło tutaj systemu Toyota Smart Connect, pozwalającego na łączność auta ze smartfonem. Debiutują tutaj także komendy głosowe, dzięki którym można sterować funkcjami auta. Nowością jest tutaj także cyfrowy kluczyk, który można wgrać do telefonu.

Na pokładzie nie zabraknie też nowych systemów bezpieczeństwa

Toyota Yaris 2024 pod tym kątem mocno się zmieniła. W wyposażeniu znajdziemy system awaryjnego zatrzymywania pojazdu (w razie zasłabnięcia), a także dopracowane układy monitorujące otoczenie i wspierające kierowcę. Dzięki temu poziom bezpieczeństwa na pokładzie ma być na najwyższym poziomie w tym segmencie samochodów.

Sprzedaż ruszy już w sierpniu. Na start wersja Premiere Edition

Jest to kompletnie wyposażony wariant, który wyróżnia się nie tylko napędem Hybrid 130 pod maską. Taka Toyota Yaris dostała zupełnie nowy lakier Neptune Blue, który połączono z czarnym dachem. W nadkolach znajdziemy 17-calowe felgi aluminiowe. Warto dodać, że Yaris Premiere Edition będzie dostępny także w dwóch innych dwukolorowych wariantach z czarnym dachem i lakierami Platinum Pearl White oraz Silver Metallic.