Co z tego, że jest drogi. Volkswagen Golf R 333 wyprzedał się w 8 minut

Co z tego, że jest droższy od Audi RS3, skoro wyprzedał się w 8 minut? Volkswagen Golf R 333 stał się zaskakującym hitem, którego już nie kupicie.

Serwery zapłonęły, telefony rozdzwoniły się, a pula wszystkich samochodów zniknęła w 8 minut. Tyle czasu wystarczyło, aby cała limitowana seria popularnego hothatcha została sprzedana. Volkswagen Golf R 333 nie odstraszył wysoką ceną i stał się zaskakującym hitem.

Droższy od Audi RS3, a mimo to bestseller. Volkswagen Golf R 333 zaskoczył wszystkich

Przede wszystkim ta popularność jest zaskakująca ze względu na stosunkowo niewielki zakres zmian w tym aucie. Oprócz garści dodatkowych koni mechanicznych i lakieru Lime Yellow, jest to w zasadzie w pełni seryjny samochód.

Oczywiście Volkswagen wyposażył go pod korek, a lista opcji w zasadzie nie istnieje. Sprawiło to jednak, że cena na metce przekroczyła 76 000 euro. To o ponad 20 000 euro więcej od podstawy. Nawet konkurencyjne, mocniejsze i wyposażone w 5-cylindrowy silnik Audi RS3 było tańsze.

Tymczasem klienci w Niemczech, bo tylko tam oferowano ten model, rzucili się po to auto. Jak widać fanów Golfa wciąż nie brakuje, a dodatkowym atutem jest możliwość odbioru auta w nietypowym miejscu.

Volkswagen zachęca klientów do przejęcia kluczyków do swoich samochodów w Autostadt w Wolfsburgu. Wydarzeniu towarzyszy unikalna atmosfera, a spotkanie kilku identycznych Golfów R w jednym miejscu na pewno robi wizualne wrażenie.

Volkswagen Golf R 333

Volkswagen nie szykuje jeszcze mocniejszego wydania tego modelu

Przez pewien czas mówiło się, że w ofercie Golfa pojawi się limitowana wersja, która zyska dużo wyższą moc. Pierwszy projekt miał pojawić się w poprzedniej generacji i oferować 400-420 KM. W przypadku obecnego modelu pojawiały się z kolei plotki o debiucie wersji z 2,5-litrowym silnikiem z Audi RS3.

Tutaj jednak swój sprzeciw postawiła marka z Ingolstadt, która nie chciała przekazywać swojej unikalnej jednostki do konkurencyjnego na swój sposób samochodu. Pozostaje więc zabawa u tunerów, gdyż silnik 2.0 TSI EA888 ma ogromny potencjał i potrafi wyciągnąć nawet 500 KM po odpowiednich modyfikacjach.

Aktualnie w polskiej ofercie marki dostępny jest Golf R w wydaniu hatchback i kombi. Cena krótszego wariantu startuje od 227 790 złotych, zaś większego od 255 590 złotych.