Nowy Volkswagen Golf trafił w ręce ABT i dostał 20-calowe felgi

Nowy Volkswagen Golf będzie łakomym kąskiem dla tunerów. Póki co wzięło się za niego ABT, dodając kilka wizualnych smaczków.

Można spodziewać się, że ABT Sportsline przygotowuje już znacznie bogatszy zestaw modyfikacji dla tego auta. Nowy Volkswagen Golf został póki co jedynie lekko podrasowany. Zmodyfikowany przez nich samochód wyróżnia przede wszystkim zestaw 20-calowych felg. W większości aut kompaktowych można by to było uznać za przesadę, aczkolwiek tutaj prezentują się one zadziwiająco dobrze.

Volkswagen Golf

Zawieszenie także zostało obniżone

ABT przybliżyło auto do ziemi od 25-30 mm (w zależności od silnika), dzięki czemu jego prezencja jest znacznie lepsza. Tuner podkreśla, że takie zestawienie z 20-calowymi kołami wcale nie wpływa negatywnie na komfort podróżowania, głównie dzięki zaawansowanemu zawieszeniu adaptacyjnemu.

ABT przygotowało także delikatniejsze wizualnie koła w rozmiarze 18 i 19-cali. To opcja dla tych, którzy nie lubią aż tak rzucających się w oczy modyfikacji.

Volkswagen Golf nie dostał póki co żadnych większych modyfikacji

ABT nie dobrało się jeszcze do silnika i zewnętrznej stylistyki. Można spodziewać się jednak, że i ta kwestia zostanie rozwiązana przez tunera - choć zapewne poczekamy do momentu, w którym paleta jednostek napędowych zostanie poszerzona.

Zestaw ten nie będzie należał do tanich. Komplet modyfikacji przy 20-calowych felgach i obniżonym zawieszeniu wyceniany jest na blisko 5 000 euro. Mniejsze koła są tańsze, aczkolwiek producent nie podaje szczegółowego cennika dla tych modeli. Wszystkie elementy są już dostępne w sklepie producenta.