"Trzeba słuchać się klientów". Volkswagen ID.3 przejdzie lifting. Zmieni się to, co krytykowano

Volkswagen ID.3 już wiosną zadebiutuje w odświeżonym wydaniu. Niemiecka marka przyznała się do wielu błędów i chce je poprawić w tym aucie - tak aby w pełni zadowolić swoich klientów.

Czasami nie wszystko wychodzi za pierwszym razem. Volkswagen ID.3 miał być następcą Golfa i wielką rewolucją marki z Wolfsburga. Tymczasem nie dość, że wystartował z wieloma problemami, to jeszcze nie trafił w gusta wielu osób.

Niemcy przyznali się ostatnio do popełnienia wielu błędów - zwłaszcza w zakresie tworzenia oprogramowania. Volkswagen podkreślił też, że stawianie na dotykowe przełączniki było ogromnym błędem. To jednak nie wszystko - przyznano się także do kilku błędnych decyzji przy projektowaniu modelu ID.3. Teraz to wszystko ma się zmienić, gdyż wiosną zadebiutuje wersja po liftingu - lepsza i bardziej dopracowana.

Volkswagen ID.3 przejdzie duży lifting. To odpowiedź na krytykę ze strony klientów

Naprawdę rzadko zdarzają się sytuacje, w których marka wprost przyznaje się do tego, że to właśnie klienci motywują ją do wprowadzenia zmian. Tak to właśnie wygląda w tym samochodzie - ID.3 zostanie poprawione głównie pod kątem cech, na które najbardziej narzekano.

O czym mowa? Przede wszystkim o wnętrzu. Volkswagen ID.3 dostał naprawdę przeciętne jakościowo plastiki w kabinie, które nijak nie zbliżały się do tych z Golfa. Wiele osób podkreślało wręcz, że jest im bliżej do mniejszego Polo, aniżeli do auta kompaktowego.

To teraz zostanie poprawione. Tworzywa w kabinie będą przyjemniejsze i wyższej jakości. Zmieni się tutaj także deska rozdzielcza, gdzie centrum dowodzenia przejmie większy, 12-calowy ekran. Zyska on całkowicie nowe oprogramowanie, a dodatkowo będzie zarządzany przez wydajniejszy procesor.

Volkswagen ID.3 2023 Lifting

Pod nim znajdziemy podświetlane (nareszcie!) przyciski klimatyzacji, zaś na konsoli środkowej pojawią się wygodne uchwyty na kubki. Po cichu liczymy tez na to, że ktoś przypomni sobie o idei praktycznego komputera pokładowego, prezentującego dane na ekranie za kierownicą.

Podłoga w bagażniku będzie miała dwa poziomy

Pozwoli to na powiększenie przestrzeni ładunkowej i na utrzymanie porządku w bagażniku. O taką zmianę prosiło wiele osób, narzekających na kufer w elektrycznym Volkswagenie.

Volkswagen ID.3 zmieni się też z zewnątrz

Przedni zderzak zyska bardziej agresywną linię, co ma nadać więcej charakteru temu elektrycznemu Volkswagenowi. Dodatkowo tylne światła zyskają nową sygnaturę świetlną.

Premiera odświeżonego ID.3 zaplanowana jest na wiosnę, jednak auta do salonów trafią najprawdopodobniej dopiero jesienią przyszłego roku.