Volkswagen Nivus - T-Cross w sportowym wydaniu

Kolejny SUV wjeżdża do gamy marki z Wolfsburga. Volkswagen Nivus to usportowiona wersja T-Crossa, która ma szanse na debiut w Europie.

Volkswagen Nivus zapowiadany był już od wielu miesięcy. Po serii zwiastunów i zdjęć zamaskowanego auta przyszedł czas na oficjalną premierę. Pozycjonowanie tego modelu nie jest niespodzianką - Niemcy zdecydowali się stworzyć usportowioną wersję T-Crossa, wyróżniającą się nieco bardziej indywidualną linią.

Trzeba przyznać, że stylistyka jest udana. Nieco agresywniejszy niż w T-Crossie front oraz charakterystycznie opadający tył tworzą tutaj ciekawy klimat. Volkswagen Nivus jest większy od T-Crossa (4266 mm długości), ale ma mniejszy rozstaw osi - 2566 mm (vs 2651 mm w T-Crossie). Co ciekawe nie wpłynęło to na przestrzeń i pojemność bagażnika, wynoszącą 415 litrów.

Wnętrze jest tutaj niemal identyczne jak w T-Crossie. Większa część deski rozdzielczej została przeniesiona bez większych zmian. Nie zabrakło więc cyfrowych zegarów czy systemu multimedialnego z ekranem 10,1-cala.

Volkswagen Nivus - zbudowany na platformie MQB A0

Technicznie samochód ten spokrewniony jest więc nie tylko z T-Crossem, ale też i Polo czy Seatem Ibizą. Oznacza to, że pod maską nie znajdziemy zbyt wielu silników. Model ten póki co oferowany jest wyłącznie w Brazylii. Pod maską znajdzie się więc jednostka 1.0 TSI 128 KM i 1.4 TSI o mocy 150 KM.

Volkswagen Nivus zyska bogate wyposażenie standardowe - zawiera ono komplet poduszek powietrznych, Front Assist, ABS, ESP oraz wiele innych elementów. Długa ma być także lista opcji możliwych do dokupienia do tego auta.

Volkswagen Nivus

Co ciekawe może pojawić się też w Europie

Volkswagen nie wyklucza wprowadzenia tego modelu do Europy. Informacji jeszcze na ten temat nie ma zbyt wiele, ale przymiarki są już prowadzone od jakiegoś czasu. Czyżby więc Niemcy mieli zakusy na większy kawałek tortu w segmencie B-SUV?