Ten samochód zaprojektowano z myślą o pracy na wsi. Volkswagen Polo nie boi się błota

Tak dokładnie brzmi komunikat w oficjalnej informacji prasowej. Wyraźnie podkreślono, że Volkswagen Polo Robust powstało z myślą o eksploatacji na wsi. Nie powinno to jednak dziwić - mówimy o rynku, gdzie jest dużo nieutwardzonych dróg pomiędzy małymi osadami.

  • Volkswagen Polo Robust wygląda niczym bazowy model, ale to specjalny wariant dla wymagających klientów
  • Postawiono tutaj na solidne rozwiązania i prostotę
  • Pod maską jest silnik 1.0

Ma czarne kołpaki, podniesione zawieszenie, "baloniaste opony", mocniejsze sprężyny i amortyzatory, a także dodatkowe płyty pod podwoziem. Do tego dorzucono prostsze fotele i bardzo plastikowe wnętrze. Oto Volkswagen Polo Robust - samochód, który oficjalnie powstał z myślą o użytkowaniu na wsi.

Spokojnie, nie jest to następca obecnych jeszcze w wielu miejscach Golfów II, III i IV. Ten model stworzono z myślą o jednym konkretnym rynku, bardzo ważnym dla tej niemieckiej marki.

Volkswagen Polo Robust ma być samochodem dla brazylijskich rolników. Podoba mi się bezpośredniość przekazu

W oficjalnym komunikacie prasowym wprost mówi się o trzech kluczowych cechach: wytrzymałości, odporności na kiepskie drogi i o przystosowaniu do ciężkiej pracy. Polo Robust ma po prostu dowozić ludzi z punktu A do punktu B, niezależnie od tego, po jakiej nawierzchni pojedzie.

Volkswagen chwali się, że przy projektowaniu tego samochodu zasięgnięto opinii wspomnianych rolników. To ich uwagi przyczyniły się do opracowania takiego samochodu. Do tego przygotowano też zestaw akcesoriów, które mają ułatwiać użytkowanie Polo w trudnych warunkach.

Przede wszystkim są to winylowe pokrowce na fotele (aby usiąść spoconym lub brudnym po dniu pracy) i gumowe wykładziny wnętrza. Jest też specjalna gumowa wanna do bagażnika i osłona chłodnicy. To ma sens.

Volkswagen Polo Robust 2024

Pod maską znajduje się tutaj silnik 1.0 o mocy zaledwie 84 KM. Co ciekawe jest tu turbodoładowanie, ale bardzo delikatne. Dzięki temu pełny moment obrotowy kierowca dostanie przy 3000 obrotów na minutę. To ułatwi jazdę w trudniejszych warunkach.

Volkswagen Polo Robust będzie sprzedawany bezpośrednio farmerom i firmom rolniczym

Ten model nie pojawi się w regularnej ofercie marki. Warto tutaj wspomnieć, że punktem wyjścia dla Robusta jest Polo Track, czyli następca taniego Volkswagena Gola. Brazylijczycy chwalą się, że "użytkowa" wersja będzie dużo tańsza od bazowego Polo Track, a jednocześnie zapewni sensowne wyposażenie.

Źródło: Motor1