"Biały kruk" na sprzedaż w Polsce. Ma znikomy przebieg i jest to... Volkswagen Polo Sedan

Tymczasem gdzieś w Kielcach na sprzedaż trafił prawie nowy Volkswagen Polo Sedan. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że tego modelu nie kupicie ani w Polsce, ani w żadnym kraju Unii Europejskiej.

Tym razem w naszym małym archiwum X pojawia się samochód, który wielkich emocji nie budzi. Ba, nie budzi on absolutnie żadnych emocji. To Volkswagen Polo Sedan - auto, które raczej rzadko widujecie na naszych drogach. Nie ma w tym nic dziwnego, wszak tego modelu nie dostaniecie w salonach w Polsce. Ba, nie jest on też oferowany nigdzie na terenie Unii Europejskiej. To auto opracowane z myślą o rynku rosyjskim i tylko tam oferowane. Warto również dodać, że ma niezbyt wiele wspólnego z sedanem, gdyż jest... liftbackiem.

I teraz taki Volkswagen Polo Sedan czeka na klienta w Kielcach

Do tego jest to prawie nowe auto - ma niecałe 1000 kilometrów przebiegu, co czyni z niego prawdziwą świeżynkę. Wiele osób podskoczy z radości także na wieść o silniku. To stara i dobra jednostka 1.6, oczywiście wolnossąca. Oferuje ona 110 KM, a moc trafia na koła za pośrednictwem skrzyni DSG. Aż prosi się, aby wylądowała tutaj jakaś solidna instalacja LPG - z pewnością dogada się z tym silnikiem.

Volkswagen Polo Sedan

Trzeba przyznać, że Volkswagen Polo Sedan nie wygląda źle. Jest po prostu do bólu zwyczajny i nie ma w nic nic porywającego. Do tego jeśli dobrze się przyjrzycie, to zauważycie tutaj znajome linie. Wszystko to ze względu na fakt, iż samochód ten jest kuzynem Skody Rapid.

Wyposażenie jest dość proste - mamy bazowe radio z multimediami, klimatyzację manualną i prosty komputer pokładowy z monochromatycznym wyświetlaczem ciekłokrystalicznym. Z drugiej strony czy czegoś więcej potrzeba w takim aucie?

Skąd taki samochód wziął się w Polsce?

To doskonałe pytanie. Przypuszczam, że ktoś pozostawił go w rozliczeniu za inny samochód. To akurat dość dziwne, aby rozliczać się niemal nowym autem, aczkolwiek niezbadane są pomysły wielu osób.

Czy taki Volkswagen Polo Sedan stanowi atrakcyjną propozycję? Niestety niekoniecznie. Przede wszystkim cena, 95 000 zł, mocno odpycha. Do tego jest to już niezbyt nowa konstrukcja. Do tego w przypadku stłuczki będzie problem z dostępnością elementów blacharskich, plastików i oświetlenia.

Auto możecie obejrzeć w Kielach. Ogłoszenie znajdziecie klikając tutaj.