Worthersee 2020 odwołane, targi w Nowym Jorku przesunięte

Worthersee 2020 niestety się nie odbędzie. Ze względu na panujące zagrożenie wydarzenie to zostało odwołane. Przesunięto też targi w Nowym Jorku.

Koronawirus nie daje nam spokoju. Przyciągająca setki tysięcy osób impreza Worthersee 2020 została odwołana. Władze Karyntii oraz organizator uznali, że zagrożenie w przypadku tak dużego wydarzenia może być ogromne - nawet jeśli termin spotkania jest odległy.

Worhtersee 2020 miało odbyć się w dniach 20-23 maja

W tym roku impreza ta w ogóle się nie odbędzie - organizatorzy nie rozważają zastępczego terminu. Decyzję o odwołaniu podjęto z tak dużym wyprzedzeniem, aby goście mogli spokojnie wycofać swoje rezerwacje bez ponoszenia ogromnych strat finansowych.

Worthersee 2020

Dzisiaj pojawiła się również informacja o zmianie terminu targów w Nowym Jorku. Ta ważna w motoryzacyjnym świecie impreza została przesunięta na koniec sierpnia, co w oczach wielu osób jest kontrowersyjną decyzją. Wakacyjny okres i termin niemal pokrywający się z konkursem elegancji w Pebble Beach może wpłynąć na niską frekwencję.

Co więcej, pod znakiem zapytania stoi też ogłoszenie laureata konkursu World Car Of The Year. Jak poinformował nas juror, Maciej Pertyński, nie podjęto jeszcze decyzji dotyczącej podania wyników. Istnieje szansa, że rozwiązanie konkursu nastąpi więc dopiero w sierpniu.

Worthersee 2020

Producenci rezygnują z wydarzeń promujących nowe auta

Większość prezentacji nowych samochodów została całkowicie odwołana. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, gdyż w obliczu całej sytuacji ograniczenie ruchu pomiędzy krajami jest jak najbardziej wskazane. Opóźnienia mogą tyczyć się także dostępności samochodów w salonach. Wciąż pojawiają się przesłanki dotyczące problemów z zaopatrzeniem, przez co fabryki pracują na mniejszych obrotach lub w ogóle są zmuszone do wstrzymania produkcji.

Źródło: Focus, Autonews Europe