Wszystkie modele DS będą elektryczne od 2025 roku

DS zapowiada, że za 7 lat wszystkie modele marki będą już wyłącznie elektryczne. Przygotowuje też nas do premiery swojego pierwszego stricte elektrycznego samochodu.

Dziś ogłoszono agendę marki DS na najbliższe lata i musimy przyznać, że jest "elektryzująca". To znaczy, że w najbliższym czasie wszystkie modele, które francuska firma zaprezentuje, będą samochodami elektrycznymi i hybrydami. A od 2025 roku wszystkie mają być już elektryczne.

Póki co jednak szykują się dwie premiery. Pierwsza, to paryska prezentacja w pełni elektrycznego modelu. Nie jest do końca wiadomo, co to będzie, jednak prawdopodobnie Francuzi pokażą niewielkiego crossovera DS 3 Crossback.

O drugiej wiemy więcej, choć w sprzedaży pojawi się zapewne dopiero pod koniec 2019 roku. Będzie to hybryda typu plug-in w oferowanym już dużym modelu DS 7 Crossback. Stylowy SUV będzie sprzedawany pod nazwą DS 7 Crossback E-Tense 4x4. Jak się domyślacie, będzie miał on napęd na cztery koła - zapewne silnik elektryczny będzie napędzał drugą oś. W sumie moc systemowa ma wynosić ok 300 km, a zasięg samochodu na samej baterii ma sięgać 50 kilometrów, wg norm WLTP.

W sumie, w najbliższym czasie koncern PSA ma zaprezentować 40 "zelektryfikowanych" modeli DS, Citroena, Peugeota, Opla i Vauxhalla.