2021 Audi S3. 306 koni, quattro i znajoma stylistyka

Wtem! 2021 Audi S3 w zasadzie oficjalnie ujrzało światło dzienne. Choć producent z Ingolstadt pokazał samochód w dziwnym malowaniu, to nie ma on maskowania.

Golf, Octavia, Leon i... 2021 Audi S3. Dość niespodziewanie Niemcy pokazali całkowicie nową generację swojego kompaktowego modelu - i to bez żadnych maskowań. Linię teoretycznie ma ukrywać specyficzne malowanie, ale i tak pozwala ono na podziwianie tego auta.

2021 Audi S3 - wygląda jakby znajomo

Tak, rewolucji nie ma co oczekiwać. Nowe kompaktowe Audi wygląda jak rozwinięcie poprzedniej generacji. W stylistyce widać dużo elementów w stylu nowego Audi Q3. Zwłaszcza tył nawiązuje do bliźniaczego SUV-a tej marki.

Front z kolei mocno przypomina model E-Tron. Zaostrzone krawędzie lamp oraz masywny grill sprawiają, że samochód ten dobrze komponuje się z całą gamą Audi, ale jednocześnie nie oferuje też nic odkrywczego.

Jedynym elementem, którego Audi jeszcze nie zaprezentowało, jest wnętrze. Tutaj czeka nas spora rewolucja. Wiele elementów w pewnym aspekcie nawiąże do... Lamborghini. Masywne nawiewy oraz ostre krawędzie będą utrzymane w heksagonalnej formie, która wyróżnia producenta z Sant'Agata Bolognese.

2021 Audi S3 - mocy nie będzie więcej

Początkowo w mediach pojawiły się plotki, jakoby Audi S3 miało oferować ponad 330 KM. Tymczasem okazuje się, że model ten odda w ręce użytkowników 306 KM i 400 Nm. Moc przekazywana będzie na cztery koła za pośrednictwem usprawnionego napędu quattro. W tym modelu rozwiązanie to bazuje oczywiście na układzie Haldex V generacji.

2021 Audi S3

W modelu tym zabraknie manualnej skrzyni biegów. Oferowana będzie wyłącznie przekładnia DSG, którą i tak wybiera większość klientów. Poza tym na liście opcji znajdzie się progresywny układ kierowniczy oraz bardzo zaawansowane aktywne zawieszenie o zmiennej charakterystyce pracy.

Oficjalna premiera Audi A3 i S3 obędzie się podczas targów w Genewie na początku marca.