2021 Genesis GV80 - z tym modelem marka oficjalnie wjeżdża do Europy

Proszę Państwa, oto nowy i jeszcze gorący Genesis GV80 - pierwszy SUV tej marki i jeden z pierwszych modeli, które trafią do Europy.

Oto 2021 Genesis GV80 - pierwszy SUV tej marki i niezwykle ważne auto dla zainteresowanych klientów z Europy. Marka ta bowiem oficjalnie wjedzie na Stary Kontynent, co zostało potwierdzone przez przedstawicieli Genesisa, ze stylistą, Lukiem Donkerwolcke, na czele.

Czego spodziewać się po SUV-ie Genesisa?

2021 Genesis GV80 to konkurent BMW X5, Audi Q7i Mercedesa GLE. Samochód ten wyróżnia się unikalnym stylem, który jest wyróżnikiem marki. Charakterystyczne światła przednie i tylne w połączeniu z majestatyczną i masywną sylwetką (mającą coś w sobie z Bentleya Bentaygi) sprawia, że auto pozytywnie wyróżnia się z tłumu.

To samo tyczy się wnętrza - to jest bardzo estetyczne i eleganckie. Warto zwrócić uwagę na dwuramienną kierownicę, obrotowy (i chowany) wybierak przełożenia i bardzo prostą w linii deskę rozdzielczą. Wielki ekran systemu multimedialnego przeniesiono tutaj w górą partię konsoli centralnej.

Genesis nie pochwalił się jeszcze wymiarami i szczegółami dotyczącymi modelu GV80. Te poznamy bliżej w pełni oficjalnej premiery. Pewne jest to, że auto stoi na platformie domyślnie tylnonapędowej, pochodzącej z modelu G80.

2021 Genesis GV80 - co pod maską?

Tego też oficjalnie nie wiemy - Koreańczycy milczą w tej kwestii. Pozostają nam tylko nieoficjalne wycieki, a te są obiecujące. Na pewno znajdziemy tutaj 3-litrowego diesla V6, który ma generować 278 KM i 590 Nm. Brzmi to rozsądnie jak na takie auto - przyspieszenie do setki zajmie 6,8 sekundy, a prędkość maksymalna to ok. 250 km/h. Moc trafi na cztery koła za pośrednictwem 8-biegowej automatycznej przekładni.

Na szczycie oferty ma z kolei stanąć 3,5-litrowe V6, oferujące 380 KM i 530 Nm momentu obrotowego. Obecność tego silnika jest jednak niepewna w Europie, wszystko oczywiście ze względu na nowe regulacje Unii Europejskiej.

Więcej informacji na temat Genesisa w Europie poznamy podczas targów w Genewie w marcu tego roku.