300 ładowarek w 2 lata. PGE i Volkswagen zbudują sieć ogólnodostępnych stacji

PGE i Volkswagen zbudują wspólnie sieć ogólnodostępnych ładowarek. Jest to kolejna inwestycja marki z Wolfsburga w elektromobilność.

PGE Nowa Energia i Volkswagen zbudują wspólnie sieć 300 ogólnodostępnych ładowarek dla samochodów elektrycznych. Zostaną one zlokalizowane na terenie punktów dealerskich marki. Nie oznacza to jednak, że korzystać z nich będą mogli jedynie właściciele elektrycznych lub hybrydowych pojazdów z grupy Volkswagena.

PGE Volkswagen

PGE i Volkswagen - wszystkie ładowarki mają być zasilane prądem ze źródeł odnawialnych

PGE i Volkswagen chcą rozbudować dość skromną sieć stacji do ładowania w Polsce. Nowe obiekty powstaną głównie przy drogach krajowych i na wylotówkach z miast - oczywiście na terenie salonów Volkswagena. Jak podkreśla prezes PGE Nowa Energia Kazimierz Więcek "Połączone działania spółki zapewniającej dynamiczny rozwój infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych oraz naszych partnerów z branży motoryzacyjnej, to kolejny impuls w celu zapewnienia postępu technologicznego w obszarze elektromobilności, przy jednoczesnym zachowaniu równowagi środowiskowej".

Volkswagen podkreśla, że w ich opinii elektromobilność to jedyna ścieżka dla motoryzacji. Dlatego też ważny jest dla tego koncernu dynamiczny rozwój sieci stacji do ładowania. Ma to zachęcić wiele osób do przesiadki na auto na prąd.

PGE Volkswagen

Grupa Volkswagena inwestuje miliardy w elektromobilność

Debiut całej gamy modelowej ID to część złożonego planu Volkswagena. Firma ta wyda aż 60 miliardów euro na nowe technologie i cyfryzację. Z tej kwoty aż 33 miliardy przeznaczone są na elektromobilność. Dzięki temu do 2025 roku Volkswagen przyłoży się do powstania aż 36 000 punktów ładowania aut elektrycznych.

Czy jest to słuszny kierunek? To pokaże czas. Na pewno inwestycja firmy PGE i Volkswagen zapewni wyższy komfort użytkowania samochodów na prąd.

Źródło: PB