Alfa Romeo Giulia SWB Zagato zapowiada się fenomenalnie. "Auto, na które czekamy"

Włoski design i unikalna myśl techniczna spotykają się pod jednym dachem. Alfa Romeo Giulia SWB Zagato już niebawem ujrzy światło dzienne. To projekt, który nie tylko zapowiada się fenomenalnie, ale także jest bardzo wyczekiwany przez kolekcjonerów.

Włosi produkują doskonałe wino, mają genialną kuchnię i piękne widoki. Do tego moda w ich wydaniu to kwintesencja dobrego stylu i klasy. Nikogo nie powinno więc dziwić to, że w takich okolicznościach powstają jedne z najwspanialszych aut na świecie. Mają swoje kaprysy, ale i tak je kochamy - zwłaszcza, gdy za projektem stoją dwie wybitne firmy. Alfa Romeo Giulia SWB Zagato to kolejne wspólne dzieło tych dwóch wybitnych producentów. Tym razem na warsztat trafiła Giulia Quadrifoglio, gdzie pod skalpelem specjalistów z Zagato całkowicie zmieni swój wizerunek.

Alfa Romeo Giulia SWB Zagato będzie "duchowym następcą" modeli SZ i Hyena

Te dwie firmy idą ramię w ramię od początku swojego istnienia. Alfa Romeo wielokrotnie zamawiała u Ugo Zagato projekty nadwozi dla swoich samochodów. Z czasem ta mała manufaktura zaczęła tworzyć własne koncepcje aut, opartych konstrukcyjnie na podzespołach Alfy Romeo.

Ostatni projekt dla marki z Mediolanu powstał w 2011 roku i była to Alfa Romeo TZ3 Corsa/Stradale. Tym samym po 11 latach logo Zagato znowu pojawi się obok czterolistnej koniczyny.

Alfa Romeo Giulia SWB Zagato

Według zapowiedzi Giulia zmieni się nie do poznania. Auto zostanie skrócone do formy dwudrzwiowego coupe - na to wskazują zdjęcia zaprezentowane przez markę. Stylistyka także będzie unikalna. Agresywny front zapowiada się zjawiskowo, a otwierana do przodu maska przywodzi na myśl Alfy z przeszłości. Z tyłu znajdą się z kolei unikalne światła, poprowadzone po krawędzi pokrywy bagażnika.

W kabinie, poza częściową klatką bezpieczeństwa, znajdziemy też lekkie fotele z włókna węglowego i najprawdopodobniej mocno zmodyfikowaną deskę rozdzielczą. Kolekcjonerzy gotowi do wyłożenia grubych kwot na to auto z pewnością będą zadowoleni.

Alfa Romeo Giulia SWB Zagato wykorzysta najlepszą jednostkę w ofercie marki

Oczywiście pod maską znajdzie się tutaj 2,9-litrowe V6, oferujące standardowo 510 KM. Trudno powiedzieć, czy Włosi zdecydują się na dodatkowe modyfikacje mechaniczne. To może być zbędne przy niższej masie tego sportowego auta.

Oficjalna premiera Giulii w wydaniu Zagato powinna mieć miejsce na początku przyszłego roku. Jako wielcy fani włoskiej motoryzacji zacieramy ręce i czekamy na efekty końcowe!