Tego nam trzeba. Alfa Romeo Montreal Vision GT to koncept perfekcyjny

Pewne samochody odciskają na niektórych duże piętno. Alfa Romeo Montreal była nazywana jednym z "włoskich muscle carów", a jej linia do dziś inspiruje.

A teraz wyobraźcie sobie, że Alfa Romeo Montreal powraca w nowoczesnym wydaniu, nawiązując jednak do pierwowzoru. Byłby to jeden z najciekawszych supersamochodów na rynku, nieprawdaż? Luca Serafiniz modelem tym powiązany jest od dziecka. W 1986 roku jego ojciec zakupił pomarańczowy egzemplarz Montreala, doposażony w sportowy układ wydechowy. Brzmienie i charakter tego auta tak mocno zapadły mu w pamięć, że finalnie po wielu latach podjął się wyzwania odwzorowania tego auta w nowoczesnym wydaniu.

Alfa Romeo Montreal Vision GT - a gdyby tak...

W swoim projekcie Serafini nie odtworzył jednak tego auta 1:1, starając się całkowicie nawiązać do oryginału. Postawił tutaj na zupełnie inną koncepcję, gdzie wiele elementów jest wyraźnie inspirowanych pierwowzorem, ale zinterpretowanych na nowo. Pozwoliło to stworzyć lekką i jednocześnie niezwykle seksowną linię, której nie powstydziłoby się wiele supersamochodów. Lekki przód i masywny tył zachowują w sobie pomysł Marcello Gandiniego, absolutnego mistrza w kategorii projektowania nadwozi. Jego pomysły przedstawione w czasach pracy w Bertone do dziś uznawane są za największe dzieła sztuki projektowania.

Projekt Serafiniego to oczywiście tylko autorska wizja, która niestety nie ma nic wspólnego z Alfą Romeo. A szkoda, bo zapowiadany od pewnego czasu nowy supersamochód tej marki mógłby czerpać garściami z tej wizji. Co ciekawe wielu aspirujących stylistów wybiera Alfę Romeo aby zaprojektować swoje własne auto tej marki. Może więc czas przemyśleć sobie ten aspekt i zatrudnić utalentowanych ludzi w firmie?