Alfa Romeo Stelvio przejdzie lifting. Powitajcie nowe światła

Już za kilka tygodni czeka nas kolejna premiera marki z Mediolanu. Alfa Romeo Stelvio przejdzie lifting i zyska szereg modyfikacji.

Włosi nie zwalniają tempa. Premiera modelu Tonale otwiera nowy rozdział w historii marki. Teraz czas na odświeżenie dotychczas oferowanych modeli, tak aby nie odstawały od nowości. Alfa Romeo Stelvio niebawem zadebiutuje w odświeżonym wydaniu. Oto co o niej wiemy.

Alfa Romeo Stelvio 2022 - rozpoznasz ją po nowych światłach

Nieco ponad tydzień temu do sieci (dzięki Instalfisti) wyciekło do sieci zdjęcie lampy Stelvio po liftingu. Zmiana jest widoczna gołym okiem - włoski SUV zyska sygnaturę świetlną zbliżoną do modelu Tonale. Jest to rozsądne posunięcie, które pozwoli na zachowanie spójności wizualnej. Jednocześnie możemy liczyć na debiut wyczekiwanych świateł LED MATRIX, których bardzo brakuje w tym samochodzie.

Alfa Romeo Stelvio 2022

Teraz do zdjęcia z fabryki dołączyło także ujęcie tego samochodu z ulic. Pod maskowaniem wyraźnie widać tutaj nowe światła, ale uwagę zwraca również zmodyfikowany zderzak. Jego linia także została upodobniona do tej z modelu Tonale.

Co jeszcze zmieni się w Stelvio?

Na pewno możemy liczyć na nową sygnaturę świetlną tylnych lamp i garść nowych kolorów oraz wzorów felg. Dużo nowości powinno zagościć także w kabinie. Według wstępnych informacji Alfa Romeo Stelvio 2022 zyska cyfrowe wskaźniki z modelu Tonale oraz nowe multimedia uConnect. To będzie zmiana, na którą czeka wiele osób, wszak multimedia w Stelvio i Giulii nie należą do najlepszych.

Rewolucji nie zobaczymy natomiast pod maską. Zestaw jednostek napędowych pozostanie w dużej mierze niezmieniony, choć coraz głośniej mówi się o wprowadzeniu do gamy wariantu hybrydowego. Mowa tutaj o miękkiej hybrydzie, stosowanej już w Maserati.

Ten sam silnik 2.0 GME może być tutaj nieco "skręcony" - do około 300 KM. Nie zmienia to jednak faktu, że hybrydowe Stelvio zapewni świetne osiągi przy zachowaniu niższego zapotrzebowania na paliwo.

Alfa Romeo Stelvio 2022 to nie jedyna nowość

W drodze jest także duży lifting Giulii, który zostanie rozwiązany w podobny sposób. Możemy więc liczyć na niemal identycznie zmodyfikowane lampy, nowe multimedia i wersję hybrydową w ofercie jednostek napędowych.