Arthur Kar stworzył Porsche, które odnalazłoby się w Blade Runnerze. To model 968

Arthur Kar, znany projektant mody i ogromny pasjonat motoryzacji, wspólnie z Porsche stworzył unikalną interpretację modelu 968. Jego koncepcja robi niesamowite wrażenie i pokazuje, że świat mody i motoryzacji wzajemnie się przenika.

Czy ubrania mogą być inspiracją dla projektantów samochodów? Albo na odwrót - czy samochody mogą inspirować modę? Oczywiście. To jeden wielki świat, w którym pewne trendy wzajemnie się przenikają. Zauważył to Arthur Kar, co zmotywowało go do założenia "L'art de l'automobile". To marka odzieżowa, która inspiruje się światem motoryzacji. I tym razem to odzież zainspirowała go do stworzenia samochodu. Z pomocą przyszło tutaj Porsche, które dostarczyło model 968.

Arthur Kar zamienił Porsche 968 w auto rodem z Blade Runnera

Porsche 968 to unikalny samochód. Jedna z ostatnich konstrukcji z rodziny modeli zbudowanych w układzie transaxle, z 3-litrową rzędową czwórką (!) z przodu i ze skrzynią z tyłu. Unikalna linia z masywnym tyłem i otwieranymi okrągłymi światłami była jego wyróżnikiem. W przypadku dzieła Kara stała się zaś punktem wyjścia do gruntownej przebudowy.

Arthur Kar Porsche 968

W 968 Kara całkowicie usunięto dach oraz zmodyfikowano wygląd nadwozia. Unikalny pas tylny i przedni zachowuje cechy pierwowzoru, ale ma w sobie dużo futuryzmu, aczkolwiek w wydaniu sprzed lat. Podkreśla to także zielony lakier, który opracowano specjalnie na potrzeby tego samochodu.

Smakowitym detalem są też lakierowane nakładki na felgi. Z nimi Porsche 968 wygląda tak, jakby miało co najmniej lewitować kilka centymetrów nad drogami. Można je zdjęć, aby odkryć sportowe felgi o typowym dla starszych Porsche wzorze.

Całkowicie zmieniono też wnętrze tego samochodu. Minimalizm jest tutaj wyjątkową cechą - poza lewarkiem skrzyni biegów i wpasowanym nagłośnieniem Bose nie znajdziemy tutaj żadnych innych elementów. Unikalnym smaczkiem jest zaprojektowany na potrzeby tego modelu stoper i zegarek. Przygotowała je firma, która z Porsche współpracuje od lat, a w świecie zegarków ma unikalną pozycję - to Tag Heuer.

Arthur Kar zna Porsche na wylot

Moda to tylko jedno z jego zainteresowań. Kar przez lata zajmował się (i wciąż zajmuje) remontami klasycznych samochodów. Swoją karierę jako mechanik rozpoczął już "za dzieciaka", pomagając ojcu w jego serwisie. W wieku 16 lat został z kolei technikiem w serwisie Porsche. To właśnie wtedy zakochał się w autach tej marki, a w swojej kolekcji posiada wiele unikalnych modeli z Zuffenhausen - z Carrerą GT na czele.

Arthur Kar Porsche 968

Wraz z Porsche 968 w wydaniu Kara zadebiutowała też powiązana z tym autem kolekcja ubrań. Te dostępne są w salonach Porsche i w sklepie online marki, aczkolwiek nie znajdziemy ich w każdym kraju.