Audi Sport obchodzi 40 urodziny. W prezencie dostaniemy mocniejsze RS3

Dział Audi Sport, który odpowiada za najgorętsze auta z czterema pierścieniami na grillu, obchodzi w tym roku swoje 40 urodziny. Z tej okazji planowane są wielkie celebracje, między innymi podczas 24-godzinnego wyścigu na Nurburgringu. Niemcy szykują też kilka specjalnych samochodów, a wśród nich ma być mocniejsze Audi RS3.

Dział Audi Sport może i jest nieco młodszy od BMW M, ale też ma na swoim koncie wiele fenomenalnych projektów. Teraz Niemcy nie tylko celebrują okrągłe czterdzieste urodziny, ale też szykują kilka limitowanych serii swoich aut. Wśród nich najprawdopodobniej pojawi się Audi RS3 w znacznie mocniejszym wydaniu, co zapowiedział Sebastian Grams, szef tego działu marki Audi.

Audi Sport odkryje potencjał niektórych modeli. Wśród nich jest Audi RS3

Kompaktowy hothatch marki wyróżnia się swoim unikalnym silnikiem. W dobie downsizingu 2,5-litrowa, 5-cylindrowa jednostka to prawdziwy rarytas.

Obecnie w RS3 generuje ona 400 KM. To dużo, ale nieco mniej niż u konkurenta w postaci Mercedesa-AMG A 45 S. Wszystko wskazuje jednak na to, że niebawem marka z Ingolstadt podniesie poprzeczkę.

Sebastian Grams w wywiadzie dla brytyjskiej gazety i portalu Autocar zasugerował, że w tym silniku drzemie ogromny potencjał i zostanie on wykorzystany. Trudno powiedzieć, czy to oznacza kolejną limitowaną wersję, czy też lifting A3, który przyniesie dodatkowe konie mechaniczne.

Audi Sport 2023

Pewne jest to, że "wyścig zbrojeń" trwa, a Mercedes i Audi mocno ze sobą rywalizują. Warto dodać, że już teraz Audi RS3 jest bardzo szybkie i bez problemu osiąga ponad 300 km/h. Przypominam - mówimy o kompaktowym hatchbacku!

To będzie też hołd dla Audi Quattro - samochodu, który zbudował potęgę Audi Sport GmbH

Niemcy z pewnością nawiążą do swoich korzeni, związanych z kultowym modelem. To właśnie dzięki niemu Audi rozwinęło skrzydła w motorsporcie i podbiło Grupę B.

Celebracje ruszą już w ten weekend, podczas 24-godzinnego wyścigu na Nurburgringu. Zobaczymy tam wiele kultowych modeli Audi Sport, z gamą RS na czele.

Kto wie, może Audi pójdzie śladem BMW i stworzy na tę okazję krótkoseryjny model, który zaskoczy wszystkich? Tego nie można wykluczyć. Pewne jest też to, że w tym roku poznamy na pewno zapowiedź elektrycznej przyszłości modeli RS. Ta nadchodzi wielkimi krokami i jest znacznie bliżej, niż mogłoby się wydawać.