Bentley Continental GT Speed Convertible to świetna kombinacja silnika W12 i jazdy bez dachu

659 KM, 6-litrowe W12 pod maską i jazda bez dachu. Czego więcej chcieć? Bentley Continental GT Speed Convertible z pewnością rozkocha w sobie fanów marki.

Dokładnie 19 sekund - tyle czasu dzieli kierowcę i pasażerów do całkowitego złożenia dachu, także w trakcie jazdy z prędkością do 50 km/h. Bentley Continental GT Speed Convertible pozwala cieszyć się wszystkimi zaletami dwunastocylindrowego silnika w układzie W, dodając do tego przyjemność jazdy pod gołym niebem. A to nie koniec możliwości tego auta.

Bentley Continental GT Speed Convertible jest zwinny i skuteczny

Teoretycznie jest to wielkie i ciężkie GT. Teoretycznie. Inżynierowie marki bardzo skutecznie dopracowali zawieszenie tego samochodu, zapewniając mu doskonałe właściwości jezdne. Stabilność i pewność prowadzenia w zakrętach to jedne z wielu zalet, z którymi się tutaj spotkamy. Bentley podkreśla, że jest to najbardziej zaawansowane technologicznie auto w ich gamie.

Bentley Continental GT Speed

Wystarczy spojrzeć chociażby na składany dach o nazwie Z-Fold. Specjalny system sprawia, że zawirowania powietrza nie przeszkadzają w kabinie. Z kolei odpowiedni dobór materiału stanowiącego poszycie zewnętrzne i wewnętrze zapewnia idealną ciszę w kabinie. Według marki poziom wyciszenia w wersji coupe i convertible jest niemal identyczny.

Osiągi wersji Speed nie zawodzą. Sprint do setki zajmuje 3,6 sekundy, a prędkość maksymalna to ponad 330 km/h. Jednocześnie kluczowa jest tutaj elastyczność, która pozostaje na bardzo wysokim poziomie dzięki ogromowi momentu obrotowego.

System czterech skrętnych kół i sportowy mechanizm różnicowy zapewniają z kolei idealną trakcję i świetne prowadzenie. Dla najbardziej wymagających osób pozostaje z kolei ceramiczny układ hamulcowy. Jest to opcja, ale warta uwagi - zwłaszcza jeśli regularnie zamierzamy hamować z wysokich prędkości.

Bentley Continental GT Speed Convertible jest szyty na miarę

Oczywiście auta z Crewe są starannie dopasowywane do oczekiwań klientów. Do wyboru jest siedem kolorów dachu (w tym jeden nawiązujący do tweedu), a wnętrze można wykończyć w niemal dowolny sposób. Aluminium, włókno węglowe, drewno - wszystko to można złożyć w dowolnie wybranych proporcjach, tworząc idealny egzemplarz.

Bentley Continental GT Speed

Nowy Bentley Continental GT Speed do salonów i do nabywców trafi jeszcze w tym roku. Wszak dobrą pogodą trzeba cieszyć w nowym nabytku - najlepiej takim z otwieranym dachem.