BMW rozdaje akty urodzenia. W sam raz, aby powiesić taki w garażu

Akt urodzenia dla samochodu? Bardzo proszę - BMW wprowadza dokument dokładnie o takiej nazwie. To cyfrowe potwierdzenie daty produkcji, numeru silnika i skrzyni biegów, a także wyposażenia dla samochodów tej marki. Fani będą zachwyceni.

Jeśli w Waszym garażu stoi starsze BMW i chcecie mieć dokument, który potwierdza jego historię, to marka z Monachium ma dla Was rozwiązanie. To ewolucja dokumentu, który oferowano do tej pory. Teraz nazywa się "aktem urodzenia" i zastępuje "certyfikat samochodu". Różnica w nazwie jest duża, a sam dokument staje się przede wszystkim cyfrowym elementem historii danego egzemplarza.

"Akt urodzenia" od BMW to dokument przygotowany przez archiwum marki i dział BMW Classic

Nie dostaniecie go już na papierze. Teraz "akt urodzenia" jest w pełni cyfrowy, aczkolwiek można go wydrukować. Wraz z nim dostaniecie naprawdę dużo informacji o swoim samochodzie. Dla pojazdów wyprodukowanych po 1980 dostępne są szczegółowe listy wyposażenia opcjonalnego, włącznie z kodami konkretnych elementów. Starsze samochody nie dostaną takich informacji, ale znajdą się tutaj inne cenne dane.

BMW oferuje na przykład numer silnika, skrzyni biegów i oczywiście VIN. Podane są też dokładne daty produkcji. Oficjalny "akt urodzenia" zawiera również datę i miejsce wydania samochodu pierwszemu właścicielowi.

BMW Classic Akt Urodzenia

Nie jest to więc dokumentacja, która poświadczy za stan techniczny samochodu

"Akt urodzenia" potwierdza za to oryginalność wyposażenia samochodu. W autach, które nie przeszły żadnych modyfikacji, będzie prawdziwym skarbem. Oczywiście w to nie wchodzą wszystkie zmodyfikowane BMW E36, gdyż podając VIN jakiegokolwiek egzemplarza sprzedawanego w Polsce wyjdzie zapewne całkowicie inne auto. To jednak zupełnie inna historia.

Jak zdobyć taki akt urodzenia?

To proste, ale i kosztowne. Niemiecka marka przygotowała specjalny formularz - zobaczycie go klikając tutaj. Należy go wypełnić i przesłać na specjalny adres działu BMW Classic. Konieczne jest też uiszczenie opłaty w wysokości 125 euro. Przy kursie wynoszącym 4,32 zł za 1 euro (na dzień 23.04.2024) daje nam to 540 zł za kilka prostych dokumentów.

Jeśli jednak macie ładne BMW, zarówno nowsze jak i starsze, to jest to inwestycja warta uwagi. "Akt urodzenia" można wydrukować, oprawić i powiesić w garażu. W końcu o dzieci trzeba dbać - a taka laurka to zdecydowanie dobry pomysł.