BMW i Mercedes rozważają współpracę w kwestii budowy aut elektrycznych

Niegdyś konkurenci, teraz partnerzy - BMW i Mercedes dostrzegają zalety w bliskiej współpracy.

Reuters donosi, że BMW i Mercedes podjęły rozmowy dotyczące nawiązania współpracy w kwestii budowy samochodów elektrycznych. Jest to efekt nawiązania współpracy pomiędzy tymi koncernami przy usługach z tak zwanego obszaru "connected", czyli połączenia myTaxi oraz DriveNow w cztery nowe aplikacje, wspólnie tworzone przez te marki. Jak widać Stuttgart i Monachium znalazły wspólny język, a wzajemna pomoc przy stworzeniu nowych modeli na prąd może mieć dużo korzyści.

Według Reutersa rozmowy tyczą się samochodów kompaktowych oraz z klasy średniej. Chodzi przede wszystkim o platformę i jednostki elektryczne, ale na tapetę mogą też trafić silniki spalinowe. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż Mercedes wrócił do koncepcji motorów R6, co może przyciągnąć uwagę BMW. Taka współpraca pozwoli zaoszczędzić każdej marce po 6-7 miliardów euro w przeciągu najbliższych 7-8 lat.

BMW i Daimler nie potwierdzają tych doniesień, aczkolwiek obydwa koncerny wcześniej zapowiadały, że widzą potencjał we współpracy na wielu płaszczyznach. Tyczyło się to nie tylko usług, które już są wdrażane, ale także rozwoju technologii autonomicznego poruszania się pojazdów.