BMW Serii 3 po liftingu zgubi "kły". Czy to dobrze?

BMW Serii 3 G20 wyróżnia się charakterystycznymi lampami przednimi. Wszystko wskazuje jednak na to, że po liftingu znikną one z tego auta.

Jeśli chcecie kupić BMW Serii 3 G20, to wstrzymajcie się chwilę. I tak przez problemy z dostępnością półprzewodników czas oczekiwania jest długi. Poza tym lifting tego modelu jest tuż za rogiem. Oto pierwsze zdjęcia odświeżonego modelu, które właśnie wyciekły do sieci.

BMW Serii 3 G20 2022 - najbardziej zmieni się front

"Trójka" G20 charakteryzuje się dość specyficznymi światłami z delikatnymi podcięciami. To swego rodzaju nawiązanie do modelu E46 i jednocześnie wyróżnik tego auta. Okazuje się jednak, że nie ma już dla nich miejsca. Wersja po liftingu zyska znacznie prostszy design lamp, nawiązujący do pozostałych modeli. Zmieni się również sygnatura świetlna, która wykorzysta nowe światła LED do jazdy dziennej.

Kolejną nowością jest zderzak przedni. BMW od pewnego czasu stawia na specyficznie ukształtowane wloty powietrza. Te w skrajnych częściach zderzaka mają kształt zbliżony do litery L. Poza tym powiększony zostanie dolny wlot. O nerki nie musicie się martwić - te pozostaną wyjątkowo przystępne pod kątem wymiarów.

BMW Serii 3 2022

Nie wiemy jak zmieni się linia boczna i tył, ale możemy tutaj śmiało spekulować. Patrząc na zmiany w BMW X3 i wcześniej w Serii 5 stawiam na ciemne lampy z wyraźnie zaakcentowanymi przetłoczeniami. Poza tym Niemcy zapewne dorzucą nowe wzory felg i kilka ciekawych lakierów.

W kabinie znajdziemy odświeżone multimedia

Nie spodziewałbym się jednak debiutu nowych zakrzywionych ekranów, które zadebiutowały w BMW i4. Skoro nie ma ich w nowej Serii 4 Gran Coupe, to i BMW Serii 3 raczej ich nie otrzyma. Zmiany będą więc bliższe tym, które zaszły w X3, co jeszcze bardziej "przybliży" do siebie te samochody.

Nie spodziewajcie się też dużych zmian pod maską. Lista jednostek napędowych w dużej mierze pozostanie taka sama. Jedyną nowością będzie dorzucenie systemu miękkiej hybrydy do absolutnie każdego silnika nie będącego hybrydą plug-in. Pozwoli to obniżyć zużycie paliwa i przyspieszy działanie systemu start-stop.

BMW Serii 3 2022

BMW zorganizowało festiwal nowości

Monachijski producent nowościami sypie z rękawa niczym magik. BMW Serii 3 zapewne ujrzy światło dzienne wczesną jesienią, zaraz po wakacjach. A to sugeruje, że w salonach zobaczymy je najprawdopodobniej jeszcze w czwartym kwartale 2021 roku.