BMW X1 M35i xDrive można już zamawiać. Szybki SUV nie jest tani

Najszybsze wydanie najmniejszego SUV-a tej marki debiutuje na polskim rynku. BMW X1 M35i jest szybkie i skuteczne, ale wymaga wydania sporej kwoty. Co tutaj dostajemy?

O tym modelu mówiło się od dłuższego czasu, aczkolwiek dopiero teraz dołączył on do oferty firmy z Monachium. BMW X1 M35i to najszybsze wydanie najmniejszego SUV-a tej marki. Sprawdzamy co oferuje i ile kosztuje.

BMW X1 M35i oferuje 300 KM. To naprawdę ciekawa opcja

Ten samochód jest konkurentem przede wszystkim dla Mercedesa-AMG GLA 35. BMW postawiło w swoim SUV-ie na dwulitrową jednostkę benzynową z turbodoładowaniem, oferującą 300 KM. Moc trafia tutaj na wszystkie cztery koła dzięki 8-biegowej automatycznej skrzyni biegów.

Na ulicy ciężko będzie przegapić to auto. Poza nieco atrakcyjniejszą ścieżką dźwiękową zyskamy tutaj bardziej bojową stylistykę. Agresywniej narysowane zderzaki i cztery końcówki wydechu podkreślają charakter najszybszego X1.

BMW X1 M35i cena

Co więcej, prowadzenie też będzie na wysokim poziomie. Ze skrzynią biegów zintegrowano mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Nowe 4-tłoczkowe zaciski współpracują z nawiercanymi tarczami hamulcowymi o średnicy 15,2 cala (385 mm) z przodu i 13-cali (300 mm) z tyłu. Standardowo BMW X1 M35i wyjeżdża na 19-calowych felgach, a opcją są 20-calowe koła.

BMW X1 M35i kosztuje wyjściowo 265 000 złotych

W tej cenie dostajemy więc naprawdę kompetentne auto oferujące 300 KM i napęd na cztery koła. Lista opcji nie jest tutaj długa - ogranicza się przede wszystkim do pakietów wzbogacających wyposażenie. Na przykład pakiet Travel za 6300 złotych dodaje przeszklony dach, przyciemniane szyby i między innymi regulację tylnej kanapy.

Z kolei pakiet Premium, który wyceniono na 7900 złotych, uzupełnia wyposażenie o światła LED (adaptacyjne), dostęp komfortowy i lusterko fotochromatyczne.

Pakiet Innowacji, kosztujący aż 16 600 złotych, dorzuca adaptacyjne światła LED, system kamer 360, BMW Live Cockpit i wyświetlacz head-up display. Zasadniczo rozbudowuje więc pakiet Premium.

Warty uwagi jest także pakiet M Pro za 8 800 złotych. Tutaj dostajemy wykończenie detali Shadowline, sportowe fotele przednie, sportowy układ hamulcowy, przyciemnione lampy shadowline i przeszycia na pasach w kolorach BMW M.

Z kim konkuruje BMW X1 M35i?

Poza wspomnianym Mercedesem-AMG GLA 35, konkurentów w zasadzie nie posiada. Audi oferuje mocniejsze RS Q3, a inne marki premium nie mają tak szybkiego i sportowego z charakteru kompaktowego SUV-a.