BMW XM (lub X8, w sumie już sami nie wiemy) zrzuca powoli kamuflaż

Jedni twierdzą, że jest to BMW XM. Inni mówią, że jego oficjalna nazwa to X8. A może XM to po prostu topowe X8? Tego jeszcze nie wiemy. Możemy za to popatrzeć na ten samochód w akcji.

Hybrydowy potwór w akcji. BMW XM (albo X8) będzie wisienką na torcie oferty marki z Monachium. Niemcy wciskają w to potężne nadwozie wszystkie swoje najnowsze technologie. Część z nich zadebiutuje tutaj po raz pierwszy. Mowa na przykład o silniku połączonym z hybrydowym układem plug-in. Taki zestaw zadebiutuje właśnie pod maską tego auta, a w nieodległej przyszłości zobaczymy go zapewne w kolejnej generacji BMW M5.

BMW XM BMW XM - charakterystycznym elementem tego auta będą końcówki wydechu

BMW XM może być najdroższym modelem w gamie marki

To dziwne czasy. Kiedyś supersamochód miał stać na czele oferty. Teraz ich miejsce zajmują właśnie SUV-y. Ten bez wątpienia zyska sporą popularność w pewnych kręgach, nie tylko ze względu na swoje wymiary. Kabina ma oferować cztery luksusowe miejsca i ogromny kufer. Stylistyka tego modelu bez wątpienia wyróżni go z tłumu, choć w dość kontrowersyjny sposób. Być może jednak właśnie w tym tkwi sekret BMW. Nowe auta niekiedy szokują, ale dzięki temu sprzedają się rewelacyjnie.

Choć punkt wyjścia dla projektu "Rockstar", gdyż taka jest wewnętrzna nazwa tego auta, stanowi model X7, to jednak wspólnych elementów będzie tutaj bardzo mało.

Przede wszystkim gruntowne zmiany przejdzie układ jezdny i zawieszenie. Dzięki temu prowadzenie tej stodoły na kołach, ważącej lekką ręką ponad 2300 kg ma być absolutnie perfekcyjne. Inne marki pokazują, że jest to możliwe. Na przykład Audi z RS Q8 podniosło poprzeczkę bardzo wysoko.

Do tego swoje trzy grosze dorzuci tutaj silnik, który oferować będzie BARDZO dużo mocy.

BMW XM - 700 KM, ale pod maską wciąż będzie V8

Spokojnie, marka z Monachium nie idzie ścieżką Mercedesa. Tutaj pod maską wciąż obecne będzie 4,4-litrowe V8. Tym razem jednak dostanie wsparcie ze strony systemu plug-in hybrid. Dodatkowe konie mechaniczne mają nie tylko poprawić osiągi, ale przede wszystkim wpłyną na obniżenie emisji dwutlenku węgla. Do tego dostaniemy tutaj możliwość pokonania kilkudziesięciu kilometrów w trybie bezemisyjnym.

Przed nami wiele premier marki

Już we wrześniu poznamy koncept zapowiadający nowe BMW Serii 7. Wraz z nim powinniśmy zobaczyć także zwiastun modelu XM. Ten trafi na rynek pod koniec tego roku, lub na początku przyszłego.

Zdjęcia: Motor.es