Wyścig za osiem milionów dolarów. Bugatti Chiron i McLaren Speedtail mierzą się na ćwiartce

Czy jest coś lepszego niż oglądanie McLarena Speedtaila w akcji? Owszem - na przykład pojedynek tego auta z Bugatti Chiron. To wyścig, na który wszyscy czekaliśmy.

Hipersamochody miło podziwia się na ulicach, ale jeszcze większe wrażenie robią na torach wyścigowych. Mało kto jednak wykorzystuje potencjał tych maszyn we właściwy sposób. Na szczęście są jeszcze ludzie, dla których takie maszyny jak Bugatti Chiron czy McLaren Speedtail nie są wyłącznie garażowymi perełkami.

DragTimes zabrało te dwa auta na dragstrip, aby znaleźć odpowiedź na nurtujące wiele osób pytanie - który z tych samochodów jest szybszy?

Bugatti Chiron kontra McLaren Speedtail. To prawdziwy pojedynek gigantów

Obydwa auta uznawane są za dzieła sztuki, zwłaszcza pod kątem inżynierii. McLaren Speedtail stawia na lekkość i zaawansowane rozwiązania z zakresu aerodynamiki oraz elektryfikacji jednostki napędowej.

Bugatti Chiron cierpi z kolei na lekką nadwagę, ale nadrabia ją niewiarygodną mocą, którą generuje jednostka W16. Ten unikalny silnik oferuje 1500 KM i abstrakcyjne 1600 Nm momentu obrotowego. Wszystko to sprawia, że cztery opony dosłownie wgryzają się tutaj w asfalt, a osiągi zaskakują absolutnie każdego.

Lekkość kontra moc. Kto wygrywa?

McLaren Speedtail jest zdecydowanie słabszym samochodem, gdyż oferuje nieco ponad 1000 KM. Czy to więc wystarczy, aby pobić możliwości Bugatti?

Jak pokazuje wyścig przeprowadzony przez DragTimes, niutonometry i konie mechaniczne mają tutaj silną przewagę.

Podczas kilku prób ze tak zwanym rolling-startem McLaren był minimalnie na przedzie. Tutaj z pewnością zasługą jest aerodynamika i wsparcie jednostki elektrycznej, która wyraźnie wpływa na osiągi tego auta.

Przy starcie z zatrzymania Bugatti nie daje jednak szans rywalowi. Świetny napęd na cztery koła sprawia, że auto dosłownie katapultuje się z miejsca, a później 16 cylindrów po prostu wykonuje wzorowo swoją robotę.

Warto zauważyć, że McLaren ma też niższą prędkość maksymalną. Kluczem do sukcesu Bugatti Chiron może być więc zestopniowanie przełożeń w skrzyni biegów.

Bugatti Chiron McLaren Speedtail

Obserwowanie tych aut w akcji to uczta dla oczu

Możliwości prezentowane przez Chirona i Speedtaila niezmiennie zaskakują. Mało kto decyduje się na taki sposób użytkowania tych pojazdów - dlatego też wyścig przeprowadzony przez DragTimes to szczególna uczta dla pasjonatów motoryzacji.