Bugatti Chiron Roadster? To możliwe, choć raczej tylko w jednym egzemplarzu

Bugatti Veyron miał wersję z otwartym dachem. Z kolei Bugatti Chiron Roadster byłby kolejnym zdecydowanie zmodyfikowaną odmianą, która trafi do klientów.

W Bugatti przy aktualnym modelu obrano inną drogę. Veyron miał wersję Grand Sport z otwartym dachem, ale wszelkie odmiany limitowane różniły się głównie malowaniem i wykończeniem. Tymczasem Bugatti Chiron Roadster byłby kolejną odmianą wypuszczoną w formie samochodu "one-off", jednak znacznie różniącego się od standardowego modelu.

Dołączyłby do tak znamienitej gamy limitowanych samochodów z Molsheim jak La Voiture Noire, Bugatti Divo, Bugatti Centodieci, Bugatti Super Sport 300+ i Chirona Pur Sport.

Bugatti Chiron Roadster

Producent wcześniej zapowiadał, że roadster nie powstanie. Ale źródła donoszą, że ten projekt ma szanse powodzenia. Stefan Winkelmann, czyli CEO Bugatti, miał już taki pomysł w swojej poprzedniej firmie. Lamborghini Aventador Jota i Egoista powstały jako prototypy, jednak zostały sprzedane właśnie jako modele "one-offy". Więc dlaczego by nie zrobić takiego Chirona. Klienci na pewno się znajdą. The Supercar Blog, który donosi o powstaniu tego samochodu, spekuluje nawet na temat ceny. Otwarte Bugatti miałoby kosztować 9 mln Euro bez podatków.

Nie wiadomo, jaką formę mógłby przyjąć 1500-konny Bugatti Chiron Roadster, zwłaszcza że producent na razie dementuje informację o jego budowie. Ale speedster w stylu Ferrari Monza SP1 byłby świetnym pomysłem. Mógłby nawet opierać się, podobnie jak na prezentowanych wizjach, na stylistyce modelu Divo.

Czekamy, aż dementi zamieni się w premierę, Niemcy/Francuzi już takie rzeczy robili. Podobnie miała się sprawa z SUV-em, o którym "nikt nie myślał", a potem się okazało, że projekt był gotowy i pokazywany klientom.