Chevrolet Express - ma 25 lat i właśnie dostał nowy, większy silnik

Chevrolet Express to duży samochód dostawczy z USA, który na rynku z niewielkimi zmianami jest od 1995 roku. Właśnie dostał silnik 6.6 V8.

Jeśli nie słyszeliście o tym aucie to nic nie szkodzi. Na pewno widzieliście go w jakimś amerykańskim filmie. Od 1995 roku Chevrolet Express jest dojną krową koncernu, mimo tylko niewielkich zmian w wyglądzie nadwozia. To jeden z najpopularniejszych dużych vanów na rynku. Często pełni też rolę niewielkiej ciężarówki, ze względu na ramową konstrukcję. W Europie podobną uniwersalność prezentuje np. Iveco Daily.

Chevrolet Express

Teraz w gamie pojawia się nowa jednostka napędowa V8. Do tej pory Express napędzany był 6-litrowym silnikiem Vortex o mocy 366 KM. Była to najpopularniejsza odmiana wybierana przez klientów (70% sprzedaży). Nowy silnik L8T ma 6,6 litra i lepsze parametry - 415 KM i 628 Nm momentu obrotowego. To wzrosty o 17 i 24% w stosunku do poprzednika. Zmiana? Nowy silnik ma wtrysk bezpośredni. Nie jest przystosowany do paliwa z etanolem. No i gazu nie da się wsadzić.

W ofercie pozostanie bazowa jednostka V6 (4,3 litra i 280 KM), wypadnie natomiast diesel o pojemności 2.8 litra. I tak nikt go nie kupował.

Chevrolet Express

Poza zmianą silnika, 25-latek otrzymał kilka nowości na nowy rok modelowy. Chevrolet Express dostał zmienioną tylną oś z blokadą, wydłużono wersję z długim rozstawem osi i dodano dwie ze skróconym. Zmieniono też klika detali oraz dodano nowe możliwości, jeśli chodzi o drzwi do przestrzeni ładunkowej.