Citroen C5 Aircross 2022 - lifting. Francuzi zrobili to dobrze

Oto Citroen C5 Aircross 2022, czyli odświeżona wersja popularnego SUV-a tej marki. Zmiany widoczne są gołym okiem i prezentują się naprawdę dobrze. Zobaczcie co nowego znajdziemy w tym aucie.

Francuski SUV przeszedł właśnie pierwszy duży lifting. Citroen C5 Aircross 2022 nie tylko został odświeżony wizualnie, ale też dopasowano go stylistycznie do innych nowości marki. Przede wszystkim kluczowe stało się ujednolicenie pewnych cech w rodzinie C5. Warto pamiętać, że lada chwila na polskie drogi wyjedzie model C5 X, czyli nowy kombi-crossover tej marki.

Citroen C5 Aircross 2022 - co nowe znajdziemy w tym aucie?

Przede wszystkim zmienił się tutaj front. Dotychczas na światła składały się dwa wąskie elementy, które połączone były z grillem. Teraz ich miejsce zajmuje zbliżona koncepcja, ale jeszcze węższa i rozchylona w przeciwnych kierunkach, niczym litera Y.

Citroen C5 Aircross 2022

Charakterystyczne światła LED do jazdy dziennej połączone są z nowymi podświetlanymi szczebelkami grilla i tworzą ciekawą sygnaturę świetlną. Pod nimi ukryto zaś kierunkowskazy, światła mijania i drogowe.

Z tyłu zmiany są dyskretniejsze. Tutaj także znajdziemy lampy z nową sygnaturą świetlną. Oczywiście front i tył wyróżniają także zmodyfikowane zderzaki. W nadkolach znajdziemy z kolei felgi o nowych wzorach.

Citroen C5 Aircross 2022 - przeprojektowano konsolę centralną

Francuzi postanowili zaadaptować tutaj nowy system multimedialny, który wykorzystuje ekran o przekątnej 10,1 cala. Aby to zrobić trzeba było przeprojektować całą konsolę centralną celem wygospodarowania odpowiedniej przestrzeni. Tym samym nowy wyświetlacz jest ulokowany nieco wyżej, aczkolwiek dzięki zgrabnej linii nie wygląda niczym doklejony na siłę do deski rozdzielczej.

Do tego zachowano tutaj kluczową rzecz, jaką jest fizyczne sterowanie klimatyzacją. To jedna z przyjemniejszych cech tego auta, pozytywnie wpływająca na ergonomię.

Poza tym jedyną nowością są tutaj odświeżone kolory tapicerki. Citroen pozostawił resztą bez większych rewolucji, gdyż klienci zadowoleni byli ze standardu oferowanego przez ten samochód. Jednym z wyróżników modelu C5 Aircross niezmiennie są fotele, które posiadają specjalną 15-milimetrową piankę zwiększającą komfort podróżowania. W topowych wersjach oferują one także funkcję masażu i oczywiście podgrzewanie.

Citroen C5 Aircross 2022

Citroen C5 Aircross 2022 - silniki

Pod maską rewolucji nie będzie. Gamę otwiera niezmiennie konstrukcja 1.2 130 KM, zaś półkę wyżej stanie wariant plug-in hybrid, oferujący 225 KM i baterię o pojemności 13,2 kWh. Rodzina diesli składa się już tylko z jednego silnika - 1.5 BlueHDI oferującego 130 KM. W zależności od jednostki napędowej otrzymujemy tutaj 6-biegowy manual lub 8-biegowy automat.