147 800 zł. Tyle kosztuje podstawowa Cupra Born [CENNIK]

Elektryczny hatchback z Hiszpaniii trafił właśnie do polskiej oferty. Cupra Born w podstawowej odmianie kosztuje niecałe 150 tys. zł.

Cupra Born to hatchback, który pod względem technicznym jest bliźniakiem Volkswagena ID.3. Z niemieckim samochodem dzieli platformę, jednostki napędowe oraz baterie. Ma jednak mieć zdecydowanie bardziej sportowy charakter.

Cupra Born - trzy baterie, trzy warianty mocy, cztery odmiany

Podstawowa cena 147 800 zł dotyczy modelu Cupra Born 45, który jednak dostępny będzie dopiero w przyszłym roku. Ten model ma 150-konny silnik elektryczny oraz baterię o pojemności 45 kWh. Do 100 km/h przyspiesza w 8,9 sekundy i ma zasięg do 349 km.

Klienci, którzy już chcą zamówić nowego hatchbacka, mogą wybrać na razie odmianę Born 58. Tutaj kierowca otrzyma mocniejszy, 204-konny silnik elektryczny oraz baterię 58 kWh. Zasięg rośnie do 427 km, a przyspieszenie spada do nieco poniżej 7 sekund. Taka Cupra wyceniona jest na 167 900 zł.

Cupra Born

W późniejszym okresie zostanie wprowadzony też pakiet e-boost, który podnosi moc do 231 KM. Będzie on dostępny w dwóch wersjach, jeśli chodzi o baterię. Albo standardowa 58 kWh, albo większa o pojemności 77 kWh. Tutaj ceny kształtować się będą odpowiednio na poziomie 174 200 zł oraz 197 500 zł. W topowej odmianie Cupra Born będzie mogła przejechać do 540 km na jednym ładowaniu.

Przy zastosowaniu optymalnej ładowarki, w ciągu 7 minut będziemy mogli wydłużyć zasięg o kolejne 100 km. Wszystkie samochody będą miały napęd na tylne koła.

Producent chwali się, że do wykończenia modelu wykorzystano sporo materiałów z recycklingu. Tkanina Dinamica pochodzi właśnie z takich źródeł. Ciekawostką jest jeszcze tworzywo o nazwie Seaqual Yarn, z którego wykonano m.in. tapicerkę kubełkowych foteli. Pochodzi ono z przetworzonych plastików wyłowionych z dna mórz.

A kubełkowe fotele będą już w standardzie. Podobnie jak 18-calowe felgi (w wyższych wersjach i pakietach również 19" i 20"). W pakietach wyposażenia znajdziemy m.in. bezkluczykowy dostęp, asystenta parkowania, kamery 360 stopni, nawigację, adaptacyjny tempomat, zawieszenie regulowane DCC  oraz wyświetlacz typu HUD z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. Niestety na razie oficjalna strona producenta nie podaje cen dodatkowych opcji.

Pierwsze samochody można już zamawiać, ale póki co tylko w "środkowej" wersji. Reszta powinna pojawić się w pierwszej połowie 2022 roku.