Dacia Duster Pickup dostała zielone światło. Zadebiutuje w przyszłym roku

Sprawna i użyteczna - Dacia Duster szybko stała się hitem sprzedaży ze względu na swoje zalety. Teraz klienci będą mieli do wyboru także inną wersję nadwoziową.

Dacia dała zielone światło projektowi Dustera Pickup. Ten stosunkowo mały samochód użytkowy połączy dwuosobową kabinę, pakę mieszczącą jedną europaletę oraz napęd na cztery koła. Projekt takiej wersji stworzyła firma Romturingia, która wykonała nawet próbne egzemplarze. Dacia mocno zainteresowała się tym autem, głównie ze względu na pytania klientów dotyczące takiej odmiany. Hakim Boutehra, dyrektor działu aut użytkowych Renault-Dacia w Rumunii potwierdził, iż marka ta podjęła rozmowy z Romturingią dotyczące produkcji seryjnej takiego pickupa.

Póki co nie ma jeszcze szczegółowych informacji na temat Dustera Pick-up. Z pewnością będzie on korzystał z całego dobrobytu standardowej wersji - od jednostek napędowych aż po wyposażenie. Samochód ten może być jedną z najciekawszych propozycji w swojej klasie - dla pracowników sektoru budowlanego czy małych działalności gospodarczych taki Duster Pick-up okaże się strzałem w dziesiątkę.

Na niektórych rynkach Dacia Duster występowała już jako pickup. Nazywała się wówczas Renault Oroch. Model ten oferowano w Ameryce Południowej, gdzie cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony klientów.