Najtańszy elektryczny FIAT 500 kosztuje 1700 zł i jest świetny do miasta

Mały, poręczny, oszczędny i szybki. Wyprzedzi wszystkie korki i kosztuje tylko 1700 zł. Najtańszy elektryczny FIAT 500 to doskonałe rozwiązanie, które od razu pokochacie.

Elektromobilność coraz wyraźniej rozpycha się na rynku, aczkolwiek wciąż nie jest rozwiązaniem dla wielu osób. Problemy z ładowaniem, zwłaszcza gdy mieszka się w bloku lub w starej kamienicy, wciąż są nie do przeskoczenia. Na szczęście można pomyśleć o alternatywie, takiej jak elektryczny FIAT 500 za około 1700 zł. Naładujecie go w przedpokoju i pojedziecie z nim autobusem. Wszystko dlatego, że mowa o hulajnodze na prąd.

Hulajnoga FIAT 500 z FIAT-em 500 nie ma zbyt wiele wspólnego

Włosi wpadli na banalnie prosty pomysł. Otóż dogadali się z jednym z producentów takich hulajnóg, wysłali mu grafiki ze swoimi logotypami i kazali umieścić je w określonych miejscach na tym dwukołowym wynalazku. Potem do wszystkiego przyklejono cenę i wystawiono na sprzedaż. Jak się okazuje popularność tych elektrycznych hulajnóg jest całkiem spora i nie brakuje chętnych na zakup takiego środka transportu. Jak więc sprawdza się elektryczna 500-ka w połączeniu z elektryczną 500-ką?

FIAT 500 Hulajnoga

Po pierwsze - wbrew pozorom jest duża i dość ciężka. Waży nieco ponad 13 kilogramów, a do wciśnięcia jej do elektrycznego FIAT-a 500 wymagane jest złożenie tylnych siedzeń. Ewentualnie możecie mocno odsunąć przedni fotel, ale wtedy pojawi się problem z zabezpieczeniem w czasie jazdy, a przy okazji pobrudzicie tapicerkę.

Jak już wyciągniecie taniego elektrycznego FIAT-a 500, to od jazdy dzieli Was kilka ruchów. Wystarczy podnieść kierownicę, zapiąć blokadę, włączyć napęd i odjechać. Banalnie proste, nieprawdaż?

Marcin Napieraj Redaktor Napieraj zdecydowanie polubił się z "włoską" hulajnogą

Podobnie jak FIAT 500, elektryczna hulajnoga ma przedni napęd, co wymaga odrobiny ostrożności. Nie jest to też demon szybkości, ale w dogodnych warunkach do 25 km/h rozpędzicie się bez większego problemu. Limit prędkości można ustawić, wybierając jeden z trzech "biegów", ograniczających prędkość (do 10, 15 i 25 km/h) Warto mieć na uwadze bardzo czuły, tarczowy hamulec, który na mokrej nawierzchni może bardzo zaskoczyć. I pamiętajcie o kasku oraz o nowych regulacjach prawnych dotyczących użytkowania hulajnóg.

fiat 500 hulajnoga FIAT 500 i FIAT 500. Jeden kosztuje 1700 zł, drugi blisko 168 000 zł.

Jaki zasięg zapewnia elektryczna hulajnoga?

Jest to nawet 20 kilometrów, o ile oczywiście nie pokonujecie stromych podjazdów. Na dojazd do pracy wystarczy dla osób mieszkających w mieście w zupełności wystarczy. Nawet wieczorem, bo hulajnoga ma pełne wyposażenie - z oświetleniem LED z przodu i z tyłu, a także z dzwonkiem. Ładowanie także nie stanowi wyzwania, o ile oczywiście macie siłę wnieść hulajnogę do mieszkania. "Zatankowanie" baterii do pełna zajmuje kilka godzin, tak więc warto pamiętać o podłączeniu kabla na przykład na noc, aby rano cieszyć się pełnią możliwości najtańszej 500-ki.