Powstanie Fiat 500X Cabrio. Nikt nie wie po co.

"Szybko, zanim do nas dotrze, że to bez sensu" - ten cytat mógłby służyć jako ilustracja wiadomości z Turynu. Fiat 500X Cabrio to już zatwierdzony projekt.

Popatrzmy na gamę FCA. Fiat ma koszmarne dziury w gamie modelowej. au, a nowa, elektryczna wersja nie uciągnie całego koncernu. Alfa Romeo Tonale pojawia się i znika. Niby w tym roku ma zadebiutować. Ale uwierzę, jak zobaczę. Przydałoby się nowe Punto, nowy samochód w segmencie B-SUV, jakiś kompakt? A tymczasem Luigi i Piero siedząc nad szesnastym espresso wymyślili "Mamma mia, to czego potrzebujemy, to Fiat 500X Cabrio".

Mam tylko nadzieje, że plany marki na "nowe trzy SUV-y" w Tychach nie oznaczają, że będzie to Fiat 500X Cabrio, Fiat 500X Urban i Fiat 500X Cross. Ale nie zdziwiłoby mnie to.

Informację o odpowiedzi na pytania, których nikt nie zadał, przekazał portal Automotive News Europe, powołując się na zeszłomiesięczne spotkanie dostawców oraz oficjalne potwierdzenie, o które poprosili FCA.

Fiat 500X Cabrio będzie zrobiony "po taniości"

Nie spodziewajcie się, że Fiat postanowi zrobić coś w stylu Range Rovera Evoque Convertible, czy otwartego VW T-Roca. 500X będzie koncepcją zrobioną "tanio i szybko", czyli w stylu Fiata 500C. Oznacza to, że pozostaną słupki B, C, oraz boczne szyby zupełnie bez zmian. Odsuwać się będzie jedynie dach oraz tylna szyba. I tyle.

Fiat 500X Cabrio

Dobrze widzicie. 500X Cabrio pozostanie czterodrzwiowy. Za dwadzieścia pięć lat to będzie poszukiwany youngtimer. Z tych "absurdalnych klasyków". Ale sukcesu mu nie wróżę.

Jednocześnie Fiat 500X w specyfikacji Abartha raczej nie powstanie. I tu już szkoda, bo usportowiony SUV miałby większe szanse powodzenia na rynku. Będzie za to hybryda, choć tylko "miękka" na początku. Fiat 500X w tej odmianie zacznie powstawać w fabryce w Melfi gdzieś w połowie roku.

Może przy okazji będzie jakiś lifting, który pozwoli większej z "pięćsetek" konkurować z całkowicie nową gamą w segmencie. Renault Captur, Peugeot 2008, Ford Puma, nowy Opel Mokka - to nie są słabi przeciwnicy, a wszyscy jeszcze pachnący nowością. Sądzę, że świat czeka na to, żeby FCA postawiło im taką konkurencję, jak Fiat 500X Cabrio.