Ford Mustang MACH 1 wyceniony. 460 KM za mniej niż 300 000 zł

Ma 460 KM, dostępny jest z manualną i automatyczną skrzynią biegów, oraz oferuje świetne właściwości jezdne. Ford Mustang MACH 1 debiutuje w Polsce. Dostaniemy go za mniej niż 300 000 zł.

Na rynku niewiele jest już mocnych tylnonapędowych samochodów w dobrej cenie. Ford Mustang MACH 1 zdecydowanie wyróżnia się z tego towarzystwa. Ten nowy wariant popularnego modelu zyskał szereg poprawek, częściowo wywodzących się z modelu GT350. Ile kosztuje i co oferuje?

Ford Mustang MACH 1 - cena od 283 710 zł

Nowego Mustanga wyróżnia w zasadzie wszytko. Auto zyskało bardziej agresywną stylistykę, którą podkreśla nowy zderzak przedni ze zmodyfikowanym splitterem, oraz tylny, z efektownym dyfuzorem z modelu GT500. Na klapie bagażnika znalazło się zaś miejsce na mały spoiler, który przyjemnie akcentuje linię nadwozia. W nadkola wpasowano z kolei 19-calowe alufelgi, które obute są w opony Michelin Pilot Sport 4S.

W kabinie każdy Mustang MACH 1 posiada tabliczkę z własnym numerem seryjnym. Poza tym dostajemy tutaj kompletne wyposażenie. Sportowe fotele, system SYNC3 czy szereg innych dodatków to elementy nie wymagające dopłaty.

Ford Mustang MACH 1

Ford Mustang MACH 1 - 5.0 V8, 460 KM

Sercem tego auta jest fantastyczna wolnossąca jednostka 5.0 V8 z rodziny Coyote, oferująca 460 KM i 529 Nm momentu obrotowego. Moc trafia tutaj wyłącznie na cztery koła. Przekazuje ją tam manualna skrzynia TREMEC 3160 lub 10-biegowy automat, który wymaga dopłaty w wysokości 10 000 zł.

W silniku pojawił się nowy układ dolotu powietrza Open Air Induction System, zmodyfikowany kolektor oraz większe przepustnice, które zaadaptowano z modelu GT350. Wszystko to sprawia, że auto rozpędza się do 262 km/h, a setkę osiąga w 4,6 sekundy.

Nie zapomniano też o poprawkach w układzie jezdnym. Zestrojone na nowo zawieszenie ma zapewniać większą stabilność i pewność prowadzenia, także podczas zabaw na torze. Ford podkreśla sportowe możliwości tego auta - bardziej "zwarta" konstrukcja ma owocować lepszą responsywnością i zwinnością tego modelu.

Ford Mustang MACH 1 to kolejny ciekawy model w ofercie tej marki

Do niedawna jeszcze w polskiej gamie Forda Mustanga królował model Bullitt. Teraz MACH 1 po części zajmuje jego miejsce. Auta te łączy wiele wspólnych elementów, ale zdecydowanie różni wygląd. Bullitt o klasycznej stylizacji dostępny był tylko w dwóch odcieniach lakieru, zaś MACH 1 będzie oferowany w ciekawych kombinacjach kolorystycznych.