Ford powraca na targi. Celem jest prezentacja nowych SUV-ów

Dla Forda najważniejszymi modelami stają się te z segmentu SUV. Chęć prezentacji nowej Kugi i Explorera zmotywowała tę markę do powrotu na targi.

Wszystko wskazuje na to, że Ford powróci na targi we Frankfurcie. Po ponad dwóch latach nieobecności producent z błękitnym owalem w logo zdecydował się ponownie wziąć udział w jednej z największych imprez motoryzacyjnych. Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi przedstawicieli tego producenta. Frankfurt ma być miejscem, w którym Ford pokaże szerszemu gronu swoje nowości, w tym Kugę i Explorera. Co więcej, właśnie tam ma zadebiutować nowa Puma, czyli mały crossover, który zastąpi w gamie niezbyt ciepło przyjętego EcoSporta.

Powrót na targi ma być też pokazem siły w kontraście do innych marek, takich jak Toyota czy FCA, które Frankfurt całkowicie pomijają. Ford podkreśla, że nie wycofał się całkowicie z takich wydarzeń, lecz dobiera swoje uczestnictwo do aktualnej sytuacji w gamie modelowej. Jeśli jest w niej dużo nowości wartych uwagi, to jest i powód do prezentacji na takiej imprezie.

We Frankfurcie szykują się także premiery innych producentów. Z potwierdzonych debiutów mamy modele Hondy i Jaguara Land Rovera. W pierwszym przypadku zapewne chodzi o Hondę E, zaś Jaguar Land Rover pokaże nowego Defendera. Zaskoczyć może także Volkswagen - tutaj gwiazdą ma być nowy Golf i najprawdopodobniej ID.3 w produkcyjnej wersji.