Forza Italia 2019 - kolejna edycja już 7 września. Zapisy trwają

Obowiązkowe święto wszystkich miłośników włoskiej motoryzacji i włoskiego stylu życia - Forza Italia już niedługo powraca. Zlot odbędzie się ponownie w Pałacu Alexandrinum pod Warszawą.

To już ósmy zlot Forza Italia, organizowany przez klub Forzaitalia.pl. W tym roku miłośnicy włoskich samochodów, a także włoskiej kultury i kulinariów po raz drugi spotkają się w podwarszawskim Pałacu Alexandrinum w Krubkach-Górkach. Tym razem 7 września.

Wśród atrakcji znajdzie się rajd nawigacyjny, wystawa klasycznych i współczesnych samochodów oraz jednośladów, tradycyjne Concorso d'Eleganza, czyli konkurs elegancji, a także jazdy próbne najnowszymi modelami Grupy Fiata, stoiska kulinarne i wykłady dotyczące "włoskich tematów".

Oddajmy głos Jakubowi Strzemżalskiemu, który tradycyjnie będzie pełnił funkcję komandora zlotu:

W tym roku ponownie spotykamy się na terenie Pałacu Alexandrinum, który ugościł ponad 420 włoskich pojazdów wroku2018. Wydarzenie przyciągnie miłośników włoskiego stylu, smaków oraz motoryzacyjnych emocji z całej Polski. Tegoroczna edycja będzie uświetniona 70. urodzinami Abartha, 120. urodzinami Fiata oraz 100. urodzinami studia projektowego Zagato.

Podczas konkursu elegancji jury uhonoruje pucharem i tytułem "Pojazdu zlotu Forza Italia" najpiękniejszy samochód. Swoją nagrodę będzie też mogła przyznać publiczność. Oprócz tego uczestnicy będą mogli wziąć udział w poprowadzonym malowniczymi mazowieckimi drogami rajdzie nawigacyjnym.

Dla tych, którzy przymierzają się do kupna swojej nowej "Włoszczyzny", dealer Carserwis przygotuje stoisko, gdzie będzie można wziąć udział w jazdach testowych modelami Alfa Romeo. Oprócz tego tradycyjnie spotkamy wielu wystawców, zarówno ze świata nowej motoryzacji, jak i pracownie i projekty realizujące renowacje pojazdów zabytkowych, a także włoski design i... kulinaria. Te oczywiście będą do spróbowania. Dla głodnych, ale wiedzy, będą wykłady oraz konkursy wiedzy motoryzacyjnej i wiedzy o Włoszech.

Zloty zakończy uroczysta kolacja dla uczestników. Zapisy i szczegóły znajdziecie na stronie  http://2019.ForzaItalia.pl

Warto też śledzić wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/625696837841811/

Instagram: @forzaitalia.pl

oraz hasztag: #forzaitaliapl2019

autoGALERIA.pl również zaprasza na zlot - nasze doświadczenie z trzech ostatnich edcyji mówi nam, że to jedna z najlepszych tego typu imprez w Polsce.