Zobaczcie jak wygląda GTA VI. Powracamy do wspaniałego Vice City

Dla fanów tej serii to będzie najlepsza informacja tego dnia. GTA VI staje się rzeczywistością, a w sieci zadebiutował pierwszy zwiastun. Jest tutaj na czym zawiesić oko!

Gry to nie jest nasza specjalność, ale są małe wyjątki, na których warto się skupić. Jednym z nich jest ta, bardzo wyczekiwana premiera - a w zasadzie jej zapowiedź. GTA VI wreszcie ujrzało światło dzienne. Co prawda jest to dopiero pierwszy zwiastun, ale daje nam doskonały pogląd na nowy tytuł z tej serii.

Grand Theft Auto może i nie jest grą edukacyjną, ale na świecie nie ma chyba osoby, która nie zagrałaby w nią choćby przez chwilę. To klasyk, tak bardzo ceniony przez miliony osób. Sam zresztą spędziłem setki godzin przy wszystkich wydaniach od GTA II, przez GTA III (ależ to był przełom!), genialne Vice City, aż po nieśmiertelne GTA V.

GTA VI 2025

Teraz czas na wyczekiwane GTA VI. Oto wszystko, czego możemy spodziewać się po tym tytule

Po pierwsze - zgodnie z przewidywaniami akcja wraca do Vice City. Nie będzie to jednak granie na nostalgii i nawiązanie do klimatu lat osiemdziesiątych. Wręcz przeciwnie - stajemy w rzeczywistości i zmierzymy się z codziennymi problemami.

Mamy więc nowoczesne miasto pełne gangów, nocnych imprez, influencerów i wszechobecnych ludzi ze smartfonami. A to daje zarówno nowe szanse, jak i zagrożenia. Możemy też liczyć na tłumy NPC na ulicach i plażach, cały przekrój fauny i niesamowicie zróżnicowany teren.

Nowa mapa ma być rekordowo wielka, a zwiastun zapowiada, że poza Vice City (wzorowanym na Miami), zobaczymy tutaj także bagna i okoliczne miejscowości. Zapowiada się więc długie i ciekawe podróżowanie w wirtualnym świecie.

Po raz pierwszy w GTA VI będzie główna bohaterka

Wiadomo, że nazywa się Lucia, a jej droga w grze zaczyna się od wyjścia z więzienia. Jest to więc klasyczna ścieżka, aczkolwiek tutaj ma być ciekawie rozbudowana. W rozgrywce towarzyszy jej partner, a cała historia ma być nowoczesnym podejściem do tematu "Bonnie & Clyde".

Oddaję więc głos pierwszemu zwiastunowi - zobaczcie jak wygląda GTA VI. Niestety, na premierę jeszcze chwilę poczekamy. Oficjalnie zaplanowano ją dopiero na 2025 rok.

Źródło: Rockstar Games (YouTube)