Hyundai Accent 2023 pokazuje, że budżetowe auto może być ładne

Ponoć budżetowe sedany z zasady muszą być brzydkie. Czyżby? Hyundai Accent 2023 pokazuje, że można zrobić ładne i tanie auto

Ten model święcił niegdyś sukcesy w Europie. Hyundai był wtedy jednak postrzegany jako dziwny wynalazek i tania alternatywa dla europejskich marek. Teraz to właśnie Koreańczycy wyznaczają trendy, którymi podążają marki ze Starego Kontynentu. Hyundai Accent 2023 to z kolei tańsza alternatywa dla wybranych rynków - i niekoniecznie gorsza lub brzydsza.

Mówi się, że auta budżetowe muszą być brzydkie. Hyundai Accent 2023 pokazuje, że to nie jest prawda

Faktycznie, przez lata tego typu samochody do pięknych nie należały - ale to już przeszłość. Hyundai nie tylko wyrobił sobie w ostatnich latach ciekawy styl, ale przede wszystkim potrafi go zaaplikować nawet do małych sedanów.

Hyundai Accent, o czym być może nie wiecie, wciąż jest jednym z najpopularniejszych modeli marki. Aby jednak odkryć jego sukces trzeba przesunąć wzrok na wschodnią część mapy świata. Ukraina, Turcja i kraje azjatyckie, z Indiami na czele, to najważniejsze miejsca dla tego samochodu.

Hyundai Accent 2023

Nie ma w tym nic dziwnego. W tych miejscach wciąż ceni się klasyczne sedany, a ich rozmiar niekoniecznie musi być największy. Accent, występujący też pod nazwą Verna, pełni wiele ról. Z pewnością tysiące takich samochodów zobaczycie w roli taksówki (zwłaszcza w Stambule), ale wiele z nich sprawa się też jako samochody rodzinne.

Nowa generacja nie rozczarowuje wyglądem

Jest nowoczesna i wyjątkowo futurystyczna. W swojej linii nawiązuje nie tylko do Elantry, ale też do dużego Grandeura. To samo tyczy się wnętrza, które jest skromne, ale bardzo przyjemnie narysowane.

Accent/Verna dysponuje także sensownymi jednostkami napędowymi. Ofertę otwiera silnik 1.5 (wolnossący), generujący 113 KM. Przesuwając się o półkę wyżej dostajemy wersję z turbodoładowaniem, oferującą już 156 KM.

Niezależnie od wersji na pokładzie jest sześć poduszek powietrznych, garść systemów wspierających kierowcę oraz takie dodatki jak czujniki cofania czy hill-holder.

Hyundai Accent 2023

Póki co ten model debiutuje na rynku indyjskim pod nazwą Verna. Hyundai szykuje się jednak do dalszej ekspansji, choć na obecność tego samochodu w naszej części Europy nie ma co liczyć. Tutaj wizerunek Hyundaia zmienił się nie do poznania i nie jest to auto postrzegane jako budżetowa alternatywa.