Hyundai KONA Electric przeceniony na 124 502 zł. Dzięki temu można go kupić w programie "Zielony Samochód"

Koreańska firma wyciąga asa z rękawa. Hyundai KONA Electric został przeceniony, dzięki czemu można go kupić przy wsparciu programu "Zielony Samochód". Warto się jednak pospieszyć.

Hyundai KONA Electric nawet w podstawowej wersji nie mieści się w założeniach programu "Zielony Samochód". Wsparcie można uzyskać tylko przy wyborze auta, które kosztuje do 125 000 zł. Tym samym wiele propozycji wypadło z gry. Korańczycy postanowili jednak zaskoczyć rynek i wprowadzić do oferty przecenione auta.

Dzięki temu Hyundai KONA Electric kosztuje tylko 124 502 zł

I bez problemu mieści się w założeniach programu. W tej chwili to jedyny SUV, wymiarami zbliżający się do auta kompaktowego, dostępny w programie "Zielony Samochód". Hyundai przecenia auta z baterią 39 kWh (136 KM), oferujące do 289 km zasięgu.

Jaki jest haczyk? Na rynek trafi tylko 70 takich pojazdów. Wszystkie są w wersji Style. 30 sztuk dostępnych będzie w odcieniu Galactic Grey, 20 Chalk White i po 10 w kolorach Dark Knight i Pulse Red. Ostatnie trzy lakiery wymagają dopłaty, przez co cena wzrasta do 124 939 zł.

Dzięki ofercie Hyundaia cena Kony spadnie do 105 826,70 zł lub 106 198,15 zł - w zależności od lakieru. Dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wynosi do 15% wartości auta, jednak nie więcej niż 18 750 zł.

Hyundai Kona

Warto tylko przypomnieć, że wybierając auto w tym programie zobowiązujemy się przestrzegać pewnych wymagań. Trzeba, między innymi, pokonywać minimum 10 000 km rocznie. Obowiązkowe jest też podpisanie cesji AC na NFOŚiGW oraz jeździć z odpowiednią naklejką, informującą o zakupie przy wsparciu funduszu.

Hyundai KONA Electric w wersji Style oferuje dobre wyposażenie

Znajdziemy tutaj multimedia z ekranem 7-cali (i Android Auto/Apple CarPlay), światła dzienne w technologii LED, kamerę cofania oraz wiele innych elementów zwiększających komfort użytkowania pojazdu.