INEOS Grenadier 2023. W Polsce dostaniecie go za mniej niż 300 000 zł

Fantastyczna terenówka, która nie boi się żadnych wyzwań. INEOS Grenadier 2023 oficjalnie trafił do sprzedaży. Poznaliśmy już polski cennik tego auta.

W XXI wieku jest jeszcze miejsce na masowo produkowane auta, które stworzone zostały przez zapaleńców. INEOS Grenadier 2023 to idealny przykład takiej sytuacji.

Sir Jim Ratcliffe, założyciel szef koncernu INEOS, jest też wielkim fanem jazdy w terenie. Zakończenie produkcji klasycznego Defendera było dla niego dużym ciosem - na tyle mocnym, że postanowił stworzyć własną terenówkę.

Grenadier nie jest jednak reinkarnacją Defendera. To raczej kontynuacja ścieżki, którą kroczył niegdyś Land Rover. Surowy charakter spotyka się tutaj z solidnym wyposażeniem i nowoczesnymi silnikami.

INEOS Grenadier 2023

Teraz to wszystko możecie już dostać w Polsce. Model ten trafił do sprzedaży w naszym kraju.

INEOS Grenadier 2023 kosztuje co najmniej 279 100 złotych

To kwota za wariant, który otwiera intrygującą gamę tej dzielnej terenówki. Grenadier będzie bowiem dostępny w kilku wariantach - Utility Wagon (2 lub 5-osobowa, z wydzieloną paką z tyłu) i Station Wagon (5-osobowa, z klasycznym bagażnikiem).

Każdy wariant standardowo posiada stały napęd na cztery koła, dwustopniową skrzynię rozdzielczą i centralnie blokowany mechanizm różnicowy.

Do tego na start do wyboru mamy dwie unikalne wersje wyposażeniowe - Fieldmaster i Trialmaster, inspirowane marką Belstaff.

INEOS Grenadier 2023

Edycja Grenadier Trialmaster powstała z myślą o ekstremalnej jeździe terenowej. Nazwa tej edycji pochodzi od kultowej kurtki Belstaff Trialmaster, która powstała w 1948 roku na życzenie profesjonalnego irlandzkiego kolarza Sammy’ego Millera i została zaprojektowana
tak, by sprostać wyczerpującym warunkom szkockiego wyścigu Scottish Six Days Trial.

Edycja Grenadier Trialmaster, podobnie jak Fieldmaster. oferuje elementy pakietu Smooth Pack, jednak ma zupełnie inną osobowość, między innymi dzięki dodatkowemu pakietowi Rough Pack.

Dodaje on blokady przedniego i tylnego mostu oraz opony BFGoodrich All-Terrain T/A KO2. Grenadiera Trialmaster wyposażono również w szereg dodatkowych praktycznych elementów, takich jak podwyższony wlot powietrza, zewnętrzne pasy narzędziowe oraz dodatkowy akumulator.

Nazwa edycji Grenadier Fieldmaster pochodzi od kultowej kurtki Belstaff Fieldmaster, stworzonej z myślą o aktywnym spędzaniu czasu na świeżym powietrzu.

W jego skład wchodzi kamera cofania, światła przeciwmgielne, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne oraz dodatkowe gniazda zasilające USB. Inne dodatkowe elementy wyposażenia premium obejmują większe koła, okna Safari, skórzaną tapicerkę i podgrzewane fotele przednie.

INEOS Grenadier 2023

INEOS Grenadier będzie początkowo dostępny online

Na stronie ineosgrenadier.com od 18 maja zyskamy możliwość złożenia rezerwacji na nasze auto. Zaliczka to 2 500 złotych, a na etapie konfigurowania auta wybieramy też miejsce odbioru. W Polsce pojawi się kilka punktów dealerskich, a jednym z nich będzie grupa Auto Fus w Warszawie.

Każdy Grenadier objęty jest 5-letnią gwarancją bez limitu kilometrów. Do wyboru są dwa silniki z gamy BMW - 3-litrowa rzędowa szóstka w wydaniu benzynowym lub wysokoprężnych. Konstrukcje BMW B57 i BMW B58 sprawdziły się podczas wymagających prób i mają być idealnym wyborem do takiego auta.

INEOS Grenadier powstaje w fabryce marki w Hambach we Francji. Jest to dawny zakład marki Mercedes, produkujący niegdyś smarty. Teraz jak widać małe auta zastąpi bardzo oldschoolowy gigant.