"Gienia" z LEGO wjeżdża na rynek. Ma reduktor i pełny napęd

Kultowa "Gienia" już standardowo wygląda jak wielki samochód z klocków LEGO. Teraz, dzięki tej duńskiej firmie, wreszcie złożycie taki pojazd.

  • LEGO wprowadziło na rynek zestaw 42177
  • To Mercedes Klasy G w wydaniu z serii Technic
  • Jest tutaj co składać - są nawet działające napędy!

To obowiązkowa pozycja dla fanów Mercedesa Klasy G. Ofertę LEGO Technic uzupełnił właśnie zestaw 42177, czyli nowa "Gienia" w wydaniu Professional. Wygląda rewelacyjnie, ma bardzo dopracowane detale i całkiem niezłą cenę, jak na tak duży pojazd.

Jako "punkt wyjścia" przyjęto nowy model. Tym samym pod maską jest tutaj 6-cylindrowy silnik 3.0 z pracującymi elementami. Pomarańczowe nadwozie nawiązuje do pierwszego egzemplarza, którym chwalił się Mercedes.

Zadbano tutaj o wiele detali. LEGO skupiło się na tym, co jest najważniejsze

Dostajemy więc doskonale wyglądające nadwozie, a także przemyślane wnętrze. Najciekawsze są jednak elementy, które kryją się "pod nadwoziem". Tutaj znajdziemy kompletny napęd z mechanizmem różnicowym, skrzynię biegów z reduktorem (!) i wiele innych ciekawych detali.

Zestaw składa się z 2891 elementów, co zapewni dobrą zabawę przy składaniu na wiele godzin. Cena wynosi 1099,99 złotych, a Mercedesa Klasy G w wydaniu z klocków można już zamawiać online i kupować w sklepach stacjonarnych.

Lista nowości jest naprawdę imponująca

W tym roku dostaliśmy chociażby bolid F1 Mercedesa i fantastycznego McLarena P1. Tym samym lista produktów z "klocków" rośnie w ekspresowym tempie.

Historia LEGO zaczyna się w 1932 roku w małym duńskim miasteczku Billund, gdzie stolarz Ole Kirk Christiansen założył firmę produkującą drewniane zabawki. Jej nazwa powstała w 1934 roku, jako skrót od duńskiego zwrotu "leg godt", co oznacza "baw się dobrze".

LEGO Mercedes Klasy G 2024

W 1949 roku rozpoczęto produkcję plastikowych klocków, inspirowanych systemem zatrzaskowym Kiddicraft. W 1958 roku syn Ole, Godtfred Kirk Christiansen, opracował nowy, bardziej zaawansowany system łączenia klocków, który znamy dzisiaj. To właśnie te klocki stały się fundamentem międzynarodowego sukcesu firmy.

W kolejnych dekadach LEGO nieustannie się rozwijało, wprowadzając innowacyjne zestawy tematyczne, takie jak Space, Technic, czy LEGO City. W 1998 roku pojawiły się pierwsze roboty Mindstorms, które połączyły zabawę z programowaniem i tworzeniem własnych urządzeń.