Lucid Air debiutuje w dwóch nowych wersjach. Pure jest tani, Sapphire robi setkę w 2 sekundy

Lucid Air ma dwie nowe twarze. Pierwsza z nich otwiera gamę modelu, druga ją zamyka. Obie łączy świetny zasięg i fenomenalne osiągi.

Amerykanie nie zwalniają tempa. Lucid Air rozkręca się pod kątem sprzedaży, zaś zapowiadany Lucid Gravity rozszerzy gamę modelową. Nim to jednak nastąpi na rynek trafią dwie wersje flagowej limuzyny marki. W zasadzie otwierają i zamykają one spektrum oferty. Wariant Pure jest najsłabszym najtańszy i oferuje rozsądny zasięg, zaś model Sapphire jest piekielnie szybki i bardzo drogi.

Lucid Air Pure. 660 kilometrów zasięgu za 92 tysiące dolarów

Ofertę modelu Air otwierać będzie teraz wersja Pure. Jest to wariant z dwoma silnikami elektrycznymi, oferującymi naprawdę solidne możliwości. Lucid nie chwali się mocą, ale nie omieszkał wspomnieć o przyspieszeniu do setki, wynoszącym tutaj 3,8 sekundy.

Lucid Air Pure 2023

W przyszłym roku pojawi się jeszcze tańsze wydanie modelu Pure. Będzie ono wyposażone w jeden silnik, co z pewnością wpłynie na pogorszenie osiągów, ale za to zaowocuje jeszcze większym zasięgiem. Taki model ma kosztować wyjściowo 87 000 dolarów.

Model Pure ma nieco mniejszy akumulator o pojemności 112 kWh, oferujący 18 modułów. Nie zabrakło tutaj jednak możliwości bardzo szybkiego ładowania, co będzie dużym ułatwieniem w długich podróżach.

Wizualnie model Pure wyróżnia się mniejszymi kołami oraz aluminiowym dachem bez przeszklenia. W kabinie znajdziemy kompletne wyposażenie, z systemami wspierającymi jazdę DreamDrive w standardzie. DreamDrive Pro będzie zaś opcją dla bardziej wymagających klientów.

Lucid Air Sapphire jest skrajnym przeciwieństwem tego auta. Oferuje ponad 1200 KM i rozpędza się do setki w 2 sekundy

Na drugim krańcu gamy staje wersja o nazwie Sapphire. Ta została zapowiedziana już podczas konkursu elegancji w Pebble Beach, jednak dopiero teraz ujawniono więcej szczegółów.

Lucid Air Sapphire 2024

Przyspieszenie od zera do 100 km/h ma tutaj zajmować 2 sekundy (od 0 do 60 mil w 1,87 sekundy!). Prędkość maksymalna to z kolei 330 km/h, co jest naprawdę imponującym wynikiem.

Auto obecnie jest jeszcze testowane. Lucid intensywnie katuje topowego Aira na różnych torach wyścigowych, aby zapewniał najlepsze właściwości jezdne.

Lucid oficjalnie tego nie przyznaje, ale Air Sapphire jest autem wymierzonym między innymi w Teslę Model S Plaid. Ponoć kolejka chętnych na propozycję Lucida już się ustawiła - i nie ma w tym nic dziwnego, gdyż linia nadwozia w tym aucie jest naprawdę imponująca.