Folgore, znaczy elektryczne. Maserati Granturismo 2023 będzie miało 1200 KM!

Nowa era marki z Modeny właśnie się zaczyna. Folgore to nazwa, którą zyskają elektryczne auta tej marki, takie jak Maserati Granturismo czy MC20.

Włosi ruszają do "cichego" ataku. Już w tym roku poznamy nowe Maserati Granturismo 2023. Pod maską tego samochodu znajdzie się póki so silnik spalinowy (doładowane V6), ale w drodze jest coś bardzo intrygującego. Model o nazwie Folgore wykorzysta nową architekturę dla aut elektrycznych, którą Włosi opracowywali jeszcze przed przejęciem przez Stellantis. To będzie prawdziwa rakieta na kołach - dosłownie i w przenośni.

Maserati Granturismo 2023

Maserati Granturismo Folgore oferować będzie 1200 KM

Tak, to nie pomyłka - do dyspozycji kierowcy będzie tutaj aż 1200 KM. Cały napęd to starannie przygotowana konstrukcja, od podstaw dostosowana do aut elektrycznych. Można więc śmiało powiedzieć, że wersję spalinową i na prąd łączyć będzie jedynie wygląd nadwozia.

Cała reszta jest tutaj zupełnie inna. Nowoczesne baterie oraz instalacja 800V mają zapewnić skuteczność podczas jazdy i bardzo szybkie ładowanie. A to gwarancja sukcesu, zwłaszcza dla osób, które lubią podróżować swoimi samochodami.

Oczywiście ta wielka moc przekazywana będzie na cztery koła. Maserati czerpie tutaj garściami z Formuły E. Na przykład falowniki są niemal identyczne, jak w torowych bolidach.

Debiut gamy Folgore zachęcił też Włochów do oficjalnych startów w Formule E - ich auta wyjadą na tor już w tym roku.

Do Maserati Granturismo Folgore dołączy też MC20 Folgore

Supersamochód z trójzębem na masce także jest szykowany do rynkowego debiutu. Model MC20 zbiera świetne opinie i jest bardzo ceniony przez klientów. Wersja elektryczna może być więc przepustką Maserati do świata topowych hipersamochodów, z najlepszymi osiągami i technologiami na pokładzie.

Włosi prą do przodu

Ubiegły rok był dla Maserati bardzo udany. Wzrost sprzedaż o 41% zapowiada obiecujące lata, a nadchodzące nowe portfolio modeli powinno poprawić ten wynik. Już za kilka dni zobaczymy oficjalnie Maserati Grecale, czyli wyczekiwanego mniejszego SUV-a tej marki. Granturismo jest zaś kolejnym modelem w kolejce, szykowanym na tegoroczną premierę.

Te nowości mają sprawić, że marka z Modeny odbije się w statystykach sprzedaży i zacznie realnie konkurować z czołowymi producentami sportowych samochodów, z Porsche na czele.