McLaren P1 stał się bardziej przystępny. To rzecz, którą chcecie mieć

McLaren P1 będzie nieco bardziej przystępny i dostępny. Kluczem do sukcesu jest zestaw LEGO 42172, który pozwoli Wam na zbudowanie własnego egzemplarza.

  • McLaren P1 jest nowym hipersamochodem do zbudowania z LEGO
  • Nowy zestaw liczy 3893 elementów
  • Sprzedaż ruszy 1 sierpnia

Fani manufaktury z Woking mogą się cieszyć. Już jakiś czas temu dostali bolid F1 z LEGO Technic, a teraz dołącza do niego McLaren P1. To kolejny po Ferrari SP3 Daytona, Lamborghini Sian i Bugatti Chironie hipersamochód, który można postawić sobie na własnej półce.

Nowy zestaw pojawi się w sprzedaży 1 sierpnia. Co o nim wiemy?

McLaren P1 z LEGO Technic robi wrażenie. Jak zwykle "wszystko tutaj pracuje"

Nie zabrakło więc zawieszenia, "działającego" silnika 3.8 V8 z układem hybrydowym i skrzyni biegów. Smaczkiem jest też wspaniały wysuwany tylny spoiler, który idealnie naśladuje oryginalne rozwiązanie.

P1 z LEGO ma 14 cm wysokości, 25 cm szerokości i 59 cm długości. Warto więc wygospodarować dużo miejsca, aby spokojnie ulokować go na półce lub w gablotce.

LEGO i McLaren starannie współpracowali, aby P1 wyszedł perfekcyjnie. Udało się tutaj zachować charakterystyczną sylwetkę, nawet pomimo tak trudnych elementów stylistycznych jak przednie i tylne lampy.

McLaren P1 2024 LEGO Technic 42172

„Chcieliśmy uchwycić te szczegóły w jak najlepszy sposób w naszym modelu Lego Technic i nie chcieliśmy iść na żadne kompromisy”, powiedział Kasper Rene Hansen, projektant w Lego Group. „Dlatego pracowaliśmy nad wieloma wariantami samochodu, aby przetestować różne projekty. Stanęliśmy także przed ogromnym wyzwaniem związanym z ikonicznymi podnoszonymi drzwiami, ponieważ potrzebowały one nowego mechanizmu, aby utrzymywały się w górze. Tworzenie McLarena P1 było fascynującym doświadczeniem i mam nadzieję, że wszyscy entuzjaści supersamochodów są gotowi odkrywać szczegóły i zawiłości prawdziwego modelu w formie Lego Technic.

Jedyny minus? McLaren z LEGO Technic nie jest tanią rzeczą

W polskim sklepie wyceniono go na 1949,99 złotych. Nikt nie nazwie tego jednak "zabawką" - to rzecz dla fanów LEGO, która może być bardzo fajną ozdobą pokoju. Można więc śmiało założyć, że kolejka pasjonatów i fanów McLarena już przebiera nogami przez 1 sierpnia. Wtedy oficjalnie ten produkt pojawi się w sklepach stacjonarnych i internetowych.