Mercedes-AMG GT R Black Series jest piekielnie szybki i właśnie "wyciekł" do sieci

Ma 720 KM, 850 Nm i pokonuje Nurburgring w mniej niż 7 minut. Poznajcie nowość z Affalterbach - oto Mercedes-AMG GT R Black Series.

Poznajcie ten model przedpremierowo. Mercedes-AMG GT R Black Series oficjalnie ujrzy światło dzienne dopiero za kilka tygodni, jednak już teraz dzięki serii wycieków znamy jego wygląd i specyfikację. A ta budzi respekt. Czterolitrowe V8 rozkręcono tutaj do 720 KM i 850 Nm, co przekłada się na sprint do setki w 3,3 sekundy i prędkość maksymalną przekraczającą 330 km/h.

Black Series z założenia ma być najbardziej wyczynową i ukierunkowaną na torową jazdę wersją. Dlatego też specjaliści z Affalterbach zadbali o odpowiednie modyfikacje. Przede wszystkim dopracowano aerodynamikę. Wielkie skrzydło z tyłu zapewnia odpowiednią siłę docisku przy wysokich prędkościach. Przebudowane zderzaki i splittery odpowiednio kierują opływające powietrze zwiększając siłę docisku w tym modelu.

Mercedes GT R Black Series

Mercedes-AMG GT R Black Series - dla wybranych

Jaki jest sens tego auta przy modelu PRO? Cóż, prosta sprawa - Black Series stanowi wisienkę na torcie gamy GT R i jest skierowany do klientów, którzy chcą unikalne auto, które nie boi się zabawy na torze.

Według nieoficjalnych informacji GT R Black Series pokonał tor Nurburgring w 6 minut i 58 sekund. Oznacza to, że model ten jest szybszy od wersji PRO o ponad 6 sekund. Wciąż są to jednak nieoficjalne informacje pozyskane przez osoby powiązane z "Zielonym Piekłem". Mercedes zapewne ujawni komplet informacji po premierze auta. Ta miała pierwotnie odbyć się pod koniec lipca w Chinach, aczkolwiek w tej chwili nic nie jest potwierdzone.