Mercedes-Benz i Nissan wspólnie pracują nad pickupem

Nie tak dawno temu świat obiegła informacja, że Mercedes-Benz planuje wprowadzenie pierwszego w historii marki pickupa na rynek. Dziś wiemy natomiast, że producent nie będzie nad tym projektem pracował sam, ponieważ pomoże mu w tym Nissan.

Daimler już od jakiegoś czasu współpracuje z sojuszem Renault-Nissan. Kolejnym krokiem ma być skonstruowanie jednotonowego pickupa. Pickup Mercedesa ma bowiem być bratnim modelem Nissana NP300.

Nie oznacza to jednak, że niemiecki producent jedynie zmieni logo na masce pojazdu i wprowadzi nowy model do sprzedaży. Zgodnie z zapowiedziami, Nissan ma udostępnić część rozwiązań konstrukcyjnych, zaś Mercedes-Benz ma produkować samochody w oparciu o własny projekt i o potrzeby klientów marki.

Z pierwszych informacji wynika, że będzie to pickup z podwójną kabiną, który świetnie będzie spisywał się zarówno w roli samochodu prywatnego, jak i użytkowego. Jak już pisaliśmy przy pierwszej zapowiedzi, auto docelowo trafi na rynki: europejski, australijski, RPA i Ameryki Łacińskiej.

W segmencie pickupów Daimler dostrzega duży potencjał, ponieważ na wymienionych powyżej rynkach sprzedaż aut z tej grupy stale rośnie i prognozuje się, że w ciągu kolejnych lat sytuacja ta nie ulegnie pogorszeniu. Współpracę z sojuszem Renault-Nissan Niemcy uważają z kolei za możliwość szybszego i tańszego wejścia na ten rynek, bez potrzeby opracowywania wszystkiego od zera.

Na tym jednak nie koniec, bowiem Nissan wraz z Renault pracują jednocześnie nad pickupem dla francuskiej marki. Auto również ma dzielić część rozwiązań technicznych z Nissanem NP300. Ma przy tym jednak zachować stylistykę znaną z Renault. Pierwszy jednotonowy pickup marki ma mieć premierę rynkową w roku 2016 i będzie przy tym drugim pickupem w ofercie Renault - zaraz po półtonowym pickupie, którego poznamy jeszcze w tym roku.

Jak zatem widać, w segmencie półciężarówek czeka nas niebawem fala nowości. W najbliższej przyszłości będą to chociażby propozycje Renault, a z czasem również nowość Mercedesa. Czekamy więc na kolejne informacje.