Ostre cięcie w Mercedesie. Pożegnajcie kombi, SUV-y i ciekawe auta

Gama modeli Mercedesa zostanie wyraźnie uszczuplona. Z 33 różnych modeli na rynku ma pozostać raptem 14. Z jakimi autami pożegnamy się na dobre?

To może być dość zaskakująca dla wielu osób decyzja. Niemiecki koncern szykuje się do radykalnego zmniejszenia gamy modelowej, choć w tej chwili nic na to nie wskazuje. Pewne jest jednak to, że Mercedes w przyszłości będzie oferować mniej aut i ograniczy liczbę rodzajów nadwozia. Co więc zniknie z rynku?

Gama modelowa Mercedesa zostanie uszczuplona. Pożegnajcie 4-drzwiowe coupe, niektóre SUV-y i kombi

Oczywiście nic nie jest jeszcze pewne, gdyż bazujemy na szczątkowych informacjach płynących z koncernu. Pewne jest jednak to, że Mercedes zrewiduje swoją ofertę i skupi się wyłącznie na najbardziej dochodowych autach i nadwoziach.

Pod ostrze gilotyny trafi między innymi model CLS, wraz z GT 4-Doorem. Obydwa auta nie zyskają następców, co zwłaszcza w przypadku GT jest dość zaskakującą decyzją. Ten samochód miał być odpowiedzią na Panamerę, a jego popularność wskazuje na raczej udany rynkowy debiut.

Mercedes CLS

Co ciekawe niepewny los czeka także modele GLC Coupe i GLE Coupe. Najnowsze wcielenie GLC jeszcze zyska taki wariant nadwoziowy, ale jego następca raczej już się z nim pożegna. To dość popularne auta, więc taka decyzja również zdaje się być dużą niespodzianką.

Mercedes zamierza też ciąć gamę kombi

Klasa C? Tniemy. Obecne wydanie ma jeszcze wariant kombi, ale jej następca już takowego nie dostanie. Jej miejsce zajmie kolejny SUV, potencjalnie w pełni elektryczne GLC. To samo tyczy się nowej Klasy E, która po raz ostatni zyska wydanie kombi.

W przypadku modeli kompaktowych również szykuje się dużo zmian. Los Klasy A jest niepewny, gdyż Mercedes chce się skupić na autach wysokomarżowych. To samo tyczy się Klasy B, CLA, GLA i GLB.

Mercedes Gama modelowa

Już teraz pierwsze kroki dotyczące cięć zostały poczynione. Mercedes wycina Klasę C i E Coupe, łącząc je w jeden model CLE. Jest to małe deja vu, gdyż wcześniej auta te także były łączone w jeden model. Klasa S Coupe i Cabrio także na dobre opuściły rynek, nie zyskując żadnych następców.