Mercedes McLaren SLR w wydaniu MSO ma w sobie ogromne stężenie brytyjskości

Gdy Mercedes McLaren SLR wypadł z regularnej produkcji, Brytyjczycy postanowili przygotować swoją interpretację tego modelu. Pakiet MSO zmienił charakter tego auta.

Mercedes McLaren SLR produkowany był przez 6 lat - od 2003 do 2009 roku. W tym czasie z zakładów w Woking wyjechało 2157 samochodów, głównie w wersji Coupe. Roadster zadebiutował dopiero w 2007 roku i stanowi raptem ułamek całkowitej sprzedaży. Swoją drogą, Mercedes i McLaren nigdy nie osiągnęli założeń dotyczących produkcji. W planach było stworzenie aż 3 500 samochodów, co okazało się być marzeniem ściętej głowy.

Brytyjczycy po zakończeniu produkcji tego auta nie odpuścili sobie jednak tematu SLR-a. Powstał wówczas pierwszy pakiet MSO dla tego samochodu. Nie tylko mocno zmienia on wygląd tego auta, ale przede wszystkim zwiększa jego możliwości.

Teraz taki Mercedes McLaren SLR jest na sprzedaż

Raptem 25 aut przeszło konwersję MSO, a tylko 6 z nich to roadstery. Ten oto nosi zaszczytny numer 001. Z zewnątrz model MSO wyróżnia się agresywnym bodykitem z włókna węglowego. Ma on ogromny wpływ na aerodynamikę i zwiększa siłę docisku, co - według McLarena - pozwala na lepsze wykorzystanie potencjału drzemiącego w podwoziu i w silniku.

Zawieszenie również przeszło szereg modyfikacji, tak jak i układ kierowniczy. MSO poprawiło także układ wydechowy, czyniąc go głośniejszym i wydajniejszym. Efekty? Według najróżniejszych źródeł Mercedes McLaren SLR w takim wydaniu generuje znacznie więcej niż 640 KM, choć nikt nie wie ile naprawdę. Nawet McLaren jakoś specjalnie nie przejął się potencjalnym wzrostem i olał temat pomiarów mocy.

Mercedes McLaren

Ten samochód jest do wzięcia

Aktualnie aukcja stanęła na poziomie 300 000 funtów za ten samochód, choć w ciągu 3 dni cena może jeszcze zdecydowanie wzrosnąć. Bez wątpienia jest to jednak doskonała inwestycja, gdyż za kilka lat taki samochód będzie prawdziwym rarytasem. Pomyślcie o nim jak o dobrej polisie na życie.