Morgan Ale - Piwo i samochody
To niedorzeczne! Jak producentowi samochodów i wytwórni piw może opłacać się nawiązanie współpracy? A jednak, dwie brytyjskie marki z miasteczka Malvern połączyła tradycja. Piwni smakosze będą zachwyceni!
Piwo z samochodami nie łączy się najlepiej - prowadzić po wypiciu nie można, a wypowiadane znad kufli ze złocistym płynem motoryzacyjne mądrości i przechwałki mają często niewiele wspólnego z rzeczywistością. Co jednak, gdy w partnerstwo z lokalną wytwórnią browaru wchodzi brytyjski producent retro-samochodów? Wówczas zaczyna być ciekawie!
Morgan Motor Company to nieduża samochodowa manufaktura, której każdy produkt wydaje się hołdem składanym brytyjskiej tradycji. Podobnie jest z lokalnym browarem, pochodzącym z tego samego miasteczka Malvern - kompanią piwowarską The Friday Beer. Nieczęsto zdarza nam się pisać o piwie, ale tym razem możemy się na moment przekwalifikować, uzasadniając to niedzielnym chilloutem. Czy po całym tygodniu pracy może być coś lepszego od chwili przerwy z ulubionym piwem w ręku? Owszem - mamy na myśli chwilę przerwy z piwem pochodzącym z kolekcji Morgan Ale.
Kolekcja Morgan Ale składa się z trzech produktów - jak można się spodziewać, każdy z nich zawdzięcza swoją nazwę modelowi zasłużonemu w historii Morgana i należy do rodziny piw górnej fermentacji Ale. Co ciekawe, to właśnie Wielka Brytania jest kolebką piw wykorzystujących drożdże fermentujące w wyższych temperaturach (w zakresie 16 - 24 stopni Celsjusza). Czym więc zamierzają uraczyć nas nowi partnerzy w biznesie?
Morgan Aero 8 Rye Ale to klasyczne, brytyjskie piwo z gatunku English Bitter/Pale Ale. To jasne, klarowne piwo, ale z wyczuwalną goryczką i bogatym bukietem aromatycznym. Jego "woltaż" wynoszący 4,8% odpowiada pojemności jednostki V8 napędzającej Morgana Aero 8.
Morgan 4/4 Blonde to mieszanka o bladym kolorze i mocnym smaku. Stworzona na bazie słodu jęczmiennego, owsa i starannie dobranej pszenicy. Aromat tego wywaru potęgują drożdże i chmiel. Piwo zawiera 4,4% alkoholu, co jest hołdem dla nazwy modelu Morgana.
Morgan 3-Wheeler Dark Mild Ale, jak możecie się domyślić, zawiera w sobie najmniej alkoholu - dokładnie 3%, co nawiązuje do trzech kół modelu 3-Wheeler. Trzeci rodzaj piwa sygnowanego przez Morgana jest unowocześnioną recepturą ciemnego piwa. Produkt ten smakuje dobrze sam, ale można też go podawać do posiłków.
Kolekcję piw Morgan Ale można zamawiać przez internet i w sklepie firmowym Morgana znajdującym się w fabryce marki w Malvern. Fabrykę tę można zwiedzać, więc jest to też swego rodzaju muzeum. Koszt takiego zestawu to 15 funtów.
Oczywiście, obie firmy zaznaczają, że ich produkty nie mogą być konsumowane jednocześnie, co należy rozumieć tak: najpierw jazda, później piwo. Zdaniem firm taka kolejność może prowadzić do zmaksymalizowania frajdy, którą można "wycisnąć" z życia. Pamiętajcie o tym, bo wyjeżdżanie na drogi po spożyciu to najgorsze, co można zrobić.