Naszpikowana nowymi technologiami. Debiutuje Skoda Superb po liftingu [ZDJĘCIA]

Nowe jednostki napędowe, nowe technologie, odświeżona stylistyka - tak prezentuje się Skoda Superb po liftingu. Mieliśmy już okazję poznać ten model z bliska.

O Skodzie Superb można mieć skrajnie różne opinie, ale jednego nie odmówi się temu modelowi - jest bestsellerem. Dobra cena, sprawdzone rozwiązania i zapas przestrzeni stały się przepisem na sukces w tym modelu. Nic więc dziwnego, że Czesi nie zdecydowali się na radykalną zmianę wizerunku auta, stawiając na dystyngowane poprawki. Nie myślcie też, że zmiany są jedynie kosmetyczne - pod delikatnie poprawionym nadwoziem mamy wiele nowych rozwiązań.

Zacznijmy jednak od tego, co widzimy. W oczy rzucają się nieco węższe lampy przednie oraz delikatnie zmodyfikowane tylne. Te pierwsze po raz pierwszy w historii marki wykonano w technologii LED MATRIX (tylne także wykorzystują LED-y), co zapewni znacznie jaśniejszy i dłuższy snop światła. Lampy te będą także aktywnie "wycinały" poszczególne fragmenty drogi, tak aby nie oślepiać innych kierowców, jednocześnie doświetlając m.in. pobocze. Co jeszcze się zmieniło? Przeprojektowano zderzaki, zaś pomiędzy tylnymi lampami wprowadzono ozdobną listwę, nad którą to zamiast klasycznego logotypu Skody pojawił się duży napis. Podobne rozwiązanie zastosowano już w Scali i będzie ono konsekwentnie wprowadzane do kolejnych modeli.

Znajome wnętrze

Kokpit Skody Superb nie przeszedł większych zmian. Poprawiono pojedyncze elementy, tak aby odbiór auta był jeszcze lepszy. Znajdziemy tutaj znany już system multimedialny z nowym oprogramowaniem, nieco poprawione materiały wykończeniowe oraz nowe dekory i zestawienia kolorystyczne tapicerki.

Nowość pod maską

Największą nowością w gamie Skody Superb jest wersja hybrydowa typu plug-in, która łączy jednostkę 1.4 TSI z silnikiem elektrycznym. Zyska ona nazwę Superb iV. Jest to rozwiązanie znane już chociażby z Passata czy Golfa GTE. Wersja ta generuje 218 KM. Zasięg na jednym ładowaniu według normy WLTP ma wynosić około 55 kilometrów. Poza tym w ofercie znajdziemy jednostki 1.5 TSI i 2.0 TSI, generujące odpowiednio 150, 190 i 272 KM. Gama diesli również nie zostanie zrewolucjonizowana i składać się będzie z konstrukcji 1.6 TDI oraz 2.0 TDI, oferujących od 120 do 190 KM.

https://youtu.be/A9YnUyBiQM0

Skoda Superb Scout - uterenowiona dusza

Skoda przygotowała także alternatywę dla Passata Alltrack. Do oferty tego modelu dołącza wersja Scout, która wyróżnia się "terenową" stylistyką oraz zwiększonym prześwitem. Odmiana ta oferowana będzie jedynie z mocniejszymi jednostkami napędowymi oraz z napędem na cztery koła. Tym samym dla wielu osób Superb Scout może stać się drugą opcją w przypadku niechęci do zakupu Kodiaqa, płynącej z braku przekonania do nadwozia typu SUV.

Nowa Skoda Superb - kiedy w Polsce?

Debiut rynkowy Skody Superb po liftingu będzie miał miejsce bliżej czwartego kwartału bieżącego roku. Wtedy też poznamy szczegółową specyfikację oraz polski cennik tego samochodu.