Niebieski szlak - LOTOS stworzył sieć ładowarek pomiędzy Warszawą a Trójmiastem
Dobre wieści dla właścicieli samochodów elektrycznych - Lotos utworzył 12 punktów ładowania pomiędzy Warszawą a Trójmiastem.
Niebieski Szlak to nazwa handlowa sieci ładowarek, która powstała na stacjach LOTOS. Na wybranych obiektach tej sieci pojawiły się uniwersalne stacje ładowania, które obsługują najpopularniejsze standardy - ChaDeMo, CCS i Type 2. Oznacza to, że zarówno właściciele Tesli jak i e-Golfów czy Leafów będą mogli bez problemu skorzystać z tych stacji. Ładowarki mają moc 150 kW i dysponują czterema miejscami do ładowania.
LOTOS program pilotażowy rozpoczął na trasie prowadzącej z Warszawy do Trójmiasta. Ładowarki ustawiono zarówno na stacjach tej sieci znajdujących się na MOP-ach jak i w Trójmieście oraz w Warszawie, na odcinkach wylotowych. Poniżej znajduje się szczegółowa lista stacji i MOP-ów, na których znajdziemy ładowarki:
- Gdynia , al. Zwycięstwa 165
- Gdańsk, ul. Jana Pawła II 25C
- Gdańsk, ul. Odyseusza 18
- Gdańsk, ul. Spacerowa 50
- MOP Malankowo Zachód
- MOP Malankowo Wschód
- MOP Krzyżanów Zachód
- MOP Krzyżanów Wschód
- MOP Brwinów Północ
- MOP Brwinów Południe
- Warszawa, ul. Radzymińska 160
- Warszawa, ul. Łopuszańska 29
Wszystkie ładowarki do odwołania będą dostępne bez żadnych opłat. Średnia odległość pomiędzy kolejnymi stacjami wynosi około 150 kilometrów, co pozwoli na bezproblemowe pokonanie trasy z Warszawy do Trójmiasta samochodem o mniejszym zasięgu na jednym ładowaniu. Jak dodaje Mateusz Bonca, prezes zarządu grupy LOTOS "Stawiamy kolejne kroki na drodze ku przyszłości. LOTOS rozwija się razem z rynkiem samochodowym, dlatego w ramach realizowanej strategii do roku 2022 angażuje się w innowacyjne projekty związane z rozwojem paliw alternatywnych". Wojciech Weiss, prezes zarządu LOTOS Paliwa dodaje: LOTOS stara się wykorzystać swoją przewagę konkurencyjną na głównych trasach przelotowych. W swoich dalszych planach spółka zakłada wyposażenie kolejnych 38 stacji w punkty ładowania energii elektrycznej."
Docelowo LOTOS ma utworzyć 50 punktów ładowania na swoich stacjach, z czego 1/3 będzie położona na tzw. MOP-ach, przy głównych polskich drogach.